Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Podtatranské osvetové stredisko v Poprade - Kultúrne osvetové stredisko

2012

Propozície
Výsledky
2012

Propozície XXI . ročníka medziokresnej súťaže výtvarných prác  rómskych žiakov

zo základných a špeciálnych škôl okresov Kežmarok , Levoča a Poprad

a III. ročníka celoslovenskej súťaže pre rómskych žiakov ZŠ a ŠZŠ v SR

.

 

 

Cieľ  projektu:

         Podtatranské osvetové stredisko v Poprade za aktívnej spolupráce s mestskými a miestnymi oddeleniami školstva mládeže a telesnej kultúry v Poprade, Kežmarku a v Levoči a tiež so základnými a špeciálnymi školami v spomínaných okresov od roku 1992 pravidelne organizuje medziokresnú súťažnú výstavu rómskych žiakov pod názvom Rómska paleta. Po výborných skúsenostiach z posledných ročníkoch sa organizátori rozhodli rozšíriť túto súťaž na celoslovenskú úroveň. Prostredníctvom osvetových stredísk sa obraciame na ZŠ a ŠZŠ na Slovensku.

 

Cieľ  súťaže:

Podnietiť a rozvíjať výtvarnú tvorivosť rómskych deti.

Vyvíjať predstavivosť, nové možnosti, vlastné schopnosti rómskych deti . Dať rómskym deťom priestor pre ich seba-vyjadrenie pomocou papiera, farieb štetca, pastelu, hliny, .... vyjadriť to, čo je najhlbšie v jasných detských očiach a v čistej detskej duši.

         Zapojiť do súťaže sa môžu rómski žiaci z regiónu s výtvarnými prácami vo všetkých  žánrov.

.......................................................................................................................................................

Výtvarná súťaž je rozdelená do dvoch kategórií:

  • Kategória do 10 rokov
  • Kategória od 11 rokov
  •  

Téma súťaže 2012 : SEN

 

Práce prosíme riadne označiť:

meno priezvisko žiaka:

vek, trieda, kategória:

adresa školy, učiteľ, / evetn. t.č. školy /:

 

Práce zasielajte na adresu:  

Podtatranské osvetové stredisko, Sobotské námestie 1729/4,

058 01 Poprad  do  31. 5. 2012  

......................................................................................................................................................

 

Vernisáž výstavy je naplánovaná na  28. 09. 2012  v priestoroch POS Poprad, Sobotské námestie 1729/4 Poprad.  Výstava potrvá do 30. 10. 2012 , bude putovná a inštalovaná v okresných mestách regiónu pod Tatrami.

Cieľová skupina: rómski  žiaci ZŠ a ŠZŠ na Slovensku.

 

Zuzana Nováková , prac. POS v Poprade

 

Vyhodnotenie XXI.ročník Rómska paleta 2012

 

Porota: Ak.maliarka Anna Fedáková Poprad

            Odb.prac.POS v Poprade Zuzana Nováková

 

37 zučastnených škôl z celého Slovenska, účastníci súťaže žiaci ZŠ, ŠZŠ. Celkovo porota hodnotila 411 prác.

I.kategória – 164 prác

I.kategória –diplom – 24 prác

I.kategória – č.uzn. -  11 prác

 

II.kategória – 247 prác

II.kategória – diplom – 18 prác

II.kategória – č.uzn. – 35 prác

 

Výstava ocenených prác sprístupnená od 28.9.2012 do 26.10.2012 vo výstavných priestoroch POS v Poprade

 

Rómska paleta 2012 I.kategoria Diplom

 

ZŠ MŠ Vydrník

7 Viktoria Gapčo

9 Ondrej Horváth

9 Fabián Žiga

 

ZŠ MŠ Lomnička

7 Miroslava Oračková                                   

9 Simona Mirgová

7 Natália červeňáková

7 Martina Dunková

7 Mário Oračko

 

ZŠ MŠ Hrabušice

 9 Viktória Pechová

6 Filip Kroščen

9 Sára Tišerová

 

ZŠ Sv. Michala Sp. Tomášovce

 9 Dominik Pecha

 

ZŠ Sirk

7 Andrea Horváthová

 

ZŠ Hodejov

 7 Nikola Balogová

 

ZŠ s VJM Tornaľa

9 Vivien Krágová

 

ZŠ Muránska dlhá luka

8 Zuzana Rusnáková

 9 Frederik Duška

 

ZŠ Hanušovce n/Topľou

10 Laura lacková

 

ZŠ MŠ Stráne pod Tatrami

8 Nikola Badžová                                                                                        

8 Alexandra Oračková

 

ZŠ Ondavské Matiašovce

8 Viktória Hušová

8 Natália Kaliašová

9 Jarko Holub

 

Spojená škola V.Lomnica      9 Eduard Harvan

 

Rómska paleta 2012 I.kategória Čestné uznanie

 

ZŠ MŠ Smolník

9 Denisa Horváthová

 

ZŠ MŠ Lomnička

7 Sára Oračková        

7 Pavla Červeňáková

9 Miroslava Mirgová

7 Erik Hangurbadžo

6 Mária Oračková

 

ZŠ MŠ Hrabušice

9 Ružena Pokošová

 

ZŠ s VJM Tornaľa

9 Irena Váradyová

 

ZŠ Bystrany

8 Stanislava Kandráčová                              

7 Beáta Kandráčová                                     

9 Simona Horváthová           

 

 

Rómska paleta 2012 II.kategória Diplom

 

ŠZŠ Spišský štiavnik:

12  Miroslav Pačaj

12  Patrik Pokoš

12 šimon šarišský

12 Stanislav Žiga

11 Nikola Pačajová

12 Petra Žigová

 

ZŠ MŠ Hrabušice

14 Veronika Kroščenová                    

15 Miloš Kroščen                                           

13 Kristián Kakur      

 

ZŠ Tajovského Poprad

13 Andre a Pechová

 

ZŠ MŠ Slovenská Ves

13 Martin Mišalko

 

ZŠ Jesenské

6 ročník Erika Stieranková

 

ZŠ Hodejov

14 Oláh Dávid

 

ZŠ Bystrany

14 Svetlana Žigová

15 Dušan Horváth

15 Janka Pechová

 

ZŠ Hanušovce n/Topľou

14 Erik Mitráš

 

Spojená škola V.Lomnica

16 Ondrej Oračko

 

 

Rómska paleta 2012 II.kategória Čestné uznanie

 

ŠZŠ Spišský štiavnik:

11 Cyril Žiga

11 Kevin Pačaj

11 Nikola Pačajová

12 Miroslav Pačaj

12 Šimon Šariššký

 

ZŠ MŠ Vydrník

11 Marek Gapčo                                 

11 Mário Kroščen                              

12 Jozef Bronáš

 

ŽŠ Vrbov

12 Robert Pešta                                                       

14 David Koky

 

ZŠ Mníšek nad Hnilcom

5.ročník Jana Šarišková

 

ZŠ MŠ Hrabušice

13 Adrián Jablonský             

14 Marcela Brezinová

 

ZŠ Huncovce

                                                                      

15 Eva Polhošová

15 Eva Polhošová

16Marek Oračko

 

ZŠ Tajovského Poprad

13 Anežka Holubová

13 Jozef Gábor

 

ZŠ MŠ Slovenská Ves

14 Eva Pompová

 

ŠZŠ Krompachy

11 Martina Girgová

 

ZŠ Sirk

12 Martina Súkeníková

 

ZŠ Hodejov

11 Beáta Bohóová

11 Xénia Balogová

14 Štefan Bohó

 

ZŠ Bystrany

14 Karina Tulejová

15 Janka Pechová

 

Spojená škola internátna Vranou n/Toplou

15 Roman Feri

 

ZŠ MŠ Tuhrina

15 Valentína Macová

 

ZŠ MŠ Veľká Lomnica

15 Viktória Gáborová

 

ZŠ MŠ Stráne pod Tatrami

11 Richard Badžo                                                                                                               

14 Michal Badžo

 

Spojená škola V.Lomnica

16 Marek Polhoš

15 Tomáš Pišta

13-15 spoločná práca

9-12 spoločná práca

 

Vyhodnotenie XXI.ročník Rómska paleta 2012

 

Porota: Ak.maliarka Anna Fedáková Poprad

            Odb.prac.POS v Poprade Zuzana Nováková

 

37 zučastnených škôl z celého Slovenska, účastníci súťaže žiaci ZŠ, ŠZŠ. Celkovo porota hodnotila 411 prác.

I.kategória – 164 prác

I.kategória –diplom – 24 prác

I.kategória – č.uzn. -  11 prác

 

II.kategória – 247 prác

II.kategória – diplom – 18 prác

II.kategória – č.uzn. – 35 prác

 

Výstava ocenených prác sprístupnená od 28.9.2012 do 26.10.2012 vo výstavných priestoroch POS v Poprade

Rómska paleta 2012 II.kategória Diplom 

 

ZŠ MŠ Slovenská Ves

13 Martin Mišalko

 

ZŠ Jesenské

6 ročník Erika Stieranková

 

ZŠ Hodejov

14 Oláh Dávid

 

ZŠ Bystrany

14 Svetlana Žigová

15 Dušan Horváth

15 Janka Pechová

 

ZŠ Hanušovce n/Topľou

14 Erik Mitráš

 

Spojená škola V.Lomnica

16 Ondrej Oračko

 

Rómska paleta 2012 II.kategória Čestné uznanie

 

ŠZŠ Spišský štiavnik:

11 Cyril Žiga

11 Kevin Pačaj

11 Nikola Pačajová

12 Miroslav Pačaj

12 Šimon Šariššký

 

ZŠ MŠ Vydrník

11 Marek Gapčo                                 

11 Mário Kroščen                              

12 Jozef Bronáš

 

ŽŠ Vrbov

12 Robert Pešta                                                       

14 David Koky

 

ZŠ Mníšek nad Hnilcom

5.ročník Jana Šarišková

 

ZŠ MŠ Hrabušice

13 Adrián Jablonský             

14 Marcela Brezinová

 

ZŠ Huncovce

                                                                      

15 Eva Polhošová

15 Eva Polhošová

16Marek Oračko

 

ZŠ Tajovského Poprad

13 Anežka Holubová

13 Jozef Gábor

 

ZŠ MŠ Slovenská Ves

14 Eva Pompová

 

ŠZŠ Krompachy

11 Martina Girgová

 

ZŠ Sirk

12 Martina Súkeníková

 

ZŠ Hodejov

11 Beáta Bohóová

11 Xénia Balogová

14 Štefan Bohó

 

ZŠ Bystrany

14 Karina Tulejová

15 Janka Pechová

 

Spojená škola internátna Vranou n/Toplou

15 Roman Feri

 

ZŠ MŠ Tuhrina

15 Valentína Macová

 

ZŠ MŠ Veľká Lomnica

15 Viktória Gáborová

 

ZŠ MŠ Stráne pod Tatrami

11 Richard Badžo                                                                                                               

14 Michal Badžo

 

Spojená škola V.Lomnica

16 Marek Polhoš

15 Tomáš Pišta

13-15 spoločná práca

9-12 spoločná práca

 

 

 

t.č. 052/ 77 22 466    


 


5204775

Úvodná stránka