Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Podtatranské osvetové stredisko v Poprade - Kultúrne osvetové stredisko

Deň tanca - kraj

Deň tanca 2018

Vyhodnotenie

Krajského festivalu detského nefolklórneho tanca

DEŇ TANCA 2018

18. Apríla 2018

Dom kultúry  Poprad

FESTIVALOVÉ KATEGÓRIE:

 

Vekové kategórie:

  • - deti I. vo veku do 6 rokov (MŠ)
  • - deti II. vo veku 6-10 rokov (1. stupeň ZŠ)
  • - juniori vo veku 10-15 rokov (2. stupeň ZŠ)
  • - mládež vo veku od 15 rokov
  • - dospelí nad  20rokov  a seniori nad 50 rokov

 

Formácie:

sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 4 min. !

veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 4 min. !

 

Tanečné kategórie:

 

1. Disco choreografie

Choreografie v ktorých dominuje disco tanečný štýl. Dĺžka choreografie: do 4 minút

 

 2. Hip-hop a break dance choreografie

Choreografie, v ktorých dominujú tanečné štýly hip-hop, break dance, ... Dĺžka choreografie: do 4 minút

 

3. Scénické a show choreografie

Choreografie vychádzajúce z tanečných techník: modern dance, balet , jazz dance. Tanečná produkcia s jasne definovanou témou, muzikálový tanec, tanečné epizódy, scénky. Choreografie revuálneho typu - kabaret, revue, paródia... Môže byť použitý akýkoľvek tanečný štýl. Dĺžka choreogr.: do 4 minút

 

4. Open choreografie

Choreografie, v ktorých môže byť použitý akýkoľvek štýl, kombinácia viacerých tanečných štýlov. Dĺžka choreografie doporučená: do 4 minút

 

5. Tance iných národov

Patria sem všetky tance iných národov - národné tance ako napr. rómsky, írsky, Country, Latino a pod.. Časový limit do 4 minút

 

6. Mažoretky a roztlieskavačky

Do tejto skupiny patria všetky choreografie tanečných ukážok mažoretiek a roztlieskavačiek s časovým limitom do 4 minút

 

V Ý S L E D K Y

 

ZLATÉ PÁSMO

  1. Názov súboru: TS BOW Spojená škola Letná Poprad

     Názov choreografie: Rozprávková jeseň

     Autor: Marianna Sluková

     Čas trvania:  2 min.

     Počet : 1

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

     Názov choreografie: Kravaťáci

     Autor: Jana Gregorová

     Čas trvania:  3,30 min.

     Počet : 15

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Merlin Snina

     Názov choreografie: Cesta do školy

     Autor: Lenka Paľovčíková

     Čas trvania:  3,30 min.

     Počet : 11

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

     Názov choreografie: mms

     Autor: Jana  Gregorová

     Čas trvania:  3,35 min.

     Počet : 11

 

  1. Názov súboru: TS Brilant Kežmarok

     Názov choreografie: Cigánky

     Autor: Bc. Daniela Pechová

     Čas trvania:  2,50 min.

     Počet : 13

 

  1. Názov súboru: DANCE SAPIENS ZUŠ Fabiniho 1, Spišská Nová Ves

     Názov choreografie: BOJ

     Autor: Klaudia Čikkelová Dis.art

     Čas trvania:  2,11  min.

     Počet : 2

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Merlin Snina

     Názov choreografie: Duo steps

     Autor:  Edita Barančíková

     Čas trvania:  2  min.

     Počet : 2

 

  1. Názov súboru: TK Svitan Svidník

     Názov choreografie: Keď sa baby do toho pustia ...

     Autor: Viktória Husárová

     Čas trvania:  2,07 min.

     Počet : 2

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Merlin Snina

     Názov choreografie: Zimné pohladenie

     Autor: Lenka Paľovčíková

     Čas trvania: 3,22  min.

     Počet : 8

 

  1. Názov súboru: TS HANDS ZUŠ Fabiniho 1, Spišská Nová Ves

     Názov choreografie: Easy

     Autor: Mgr. Gabriela Váradi Dis.art

     Čas trvania:  3,16  min.

     Počet : 8

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Merlin Snina

     Názov choreografie: Na vlastných krídlach

     Autor: Edita Barančíková, Lenka Paľovčíková

     Čas trvania:  4  min.

     Počet : 7

 

  1. Názov súboru: CZUŠ sv. J. Bosca - AFC Community Bardejov

     Názov choreografie: Kovbojky

     Autor: Mgr. Katarína Boruvová

     Čas trvania:  min. 2:25

     Počet : 8

 

  1. Názov súboru: TS BOW Spojená škola Letná Poprad

     Názov choreografie: A128

     Autor: Marianna Sluková

     Čas trvania: 3,20  min.

     Počet :12

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

     Názov choreografie: Šípkový čaj

     Autor: Jana Gregorová

     Čas trvania: 4  min.

     Počet : 13

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

     Názov choreografie: Makeba

     Autor: Jana Gregorová

     Čas trvania: 3,40  min.

     Počet : 15

 

  1. Názov súboru: TS HANDS ZUŠ Fabiniho 1, Spišská Nová Ves

     Názov choreografie: Dve

     Autor: Mgr. Gabriela Váradi Dis.art

     Čas trvania:  2,48  min.

     Počet : 2

 

  1. Názov súboru: TS DANCE SAPIENS ZUŠ Fabiniho 1, Spišská Nová Ves

     Názov choreografie: Feel it still

     Autor: Klaudia Čikkelová Dis.art

     Čas trvania:  2,43  min.

     Počet : 9

 

  1. Názov súboru: TS Kesel Dance Bardejov

     Názov choreografie:  „39“

     Autor:  žiačky

     Čas trvania:  2,20 min.

     Počet :  3

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

     Názov choreografie: Lavička

     Autor: Jana Gregorová

     Čas trvania:  4,20    min.

     Počet :  5

 

  1. Názov súboru: ZUŠ J.Melkoviča Stará Ľubovňa

     Názov choreografie: Na úteku

     Autor: Jana a Monika Biganičová

     Čas trvania:  3,10 min.

     Počet : 12

 

 

STRIEBORNÉ PÁSMO

 

  1. Názov súboru: TK Svitan Svidník

     Názov choreografie: Flinstonovci

     Autor: Viktória Husárová

     Čas trvania:  2,10 min.

     Počet : 9

 

  1. Názov súboru: CZUŠ sv. J. Bosca - AFC Community Bardejov

     Názov choreografie: Zacvič si a tancuj

     Autor: Mgr. Katarína Boruvová

    Čas trvania:  2,36 min.

     Počet : 7

 

  1. Názov súboru: TS Brilant Kežmarok

     Názov choreografie: Avatar

     Autor: Bc. Daniela Pechová

     Čas trvania:  2  min.

     Počet : 3

 

  1. Názov súboru: ZUŠ J.Melkoviča Stará Ľubovňa

     Názov choreografie: Prekáračky

     Autor: Viktorija Dančyn Brežynská

     Čas trvania:  3 min.

     Počet : 9

 

  1. Názov súboru: TK Svitan Svidník

     Názov choreografie: Cigánky

     Autor: Kristína Dupňáková

     Čas trvania:  2,10 min.

     Počet : 3

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

     Názov choreografie: Divočina

     Autor: Jana Gregorová

     Čas trvania:  4  min.

     Počet : 14

 

  1. Názov súboru: TS Brilant Kežmarok

     Názov choreografie: Noc v Benátkach

     Autor: Bc. Daniela Pechová

     Čas trvania:  4 min.

     Počet : 19

 

  1. Názov súboru: ZUŠ Štrba

     Názov choreografie: Tanečník

     Autor: Ivona Hurajtová

     Čas trvania:  3,28  min.

     Počet : 7

 

  1. Názov súboru: TK Flexi ZUŠ J.Melkoviča Stará Ľubovňa

     Názov choreografie: Hady

     Autor: Mgr. Monika Dušeková

     Čas trvania:  4  min.

     Počet : 9

    

  1. Názov súboru: ZUŠ J.Melkoviča Stará Ľubovňa

     Názov choreografie: Baletky srdcom rockerky

     Autor: Viktorija Dančyn Brežynská

     Čas trvania:  2,30 min.

     Počet : 9

 

  1. Názov súboru: TS Brilant Kežmarok

     Názov choreografie: Emócia

     Autor: Henrieta Skokanová Dis.art

     Čas trvania:  2  min.

     Počet : 3

 

  1. Názov súboru: TK ZUŠ J. Melkoviča Stará Ľubovňa

     Názov choreografie: ALEGRÍA DE BRASIL

     Autor: Natália Vysočan, Monika Biganičová

     Čas trvania:  3,50  min.

     Počet : 9

 

  1. Názov súboru: TŠC Tempo o.z. MŠK Kežmarok

     Názov choreografie: CRAZY CLOWNS

     Autor: Klára Purtzová

     Čas trvania:  2,55 min.

     Počet : 6

 

  1. Názov súboru: TS Belanky CVČ Spišská Belá

     Názov choreografie: Sokoly

     Autor: Zuzana Knapíková

     Čas trvania:  2,40  min.

     Počet : 6

 

  1. Názov súboru: CZUŠ sv. J. Bosca - AFC Community Bardejov

     Názov choreografie: IT čkári

     Autor: Mgr. Stanislava Skladaná

     Čas trvania:  3,02  min.

     Počet : 12

 

  1. Názov súboru: TS HANDS ZUŠ Fabiniho 1, Spišská Nová Ves

     Názov choreografie: Plamienky

     Autor: Mgr. Gabriela Váradi Dis.art

     Čas trvania:  3,50  min.

     Počet : 12

 

  1. Názov súboru: CZUŠ sv. J. Bosca - AFC Community Bardejov

     Názov choreografie: Juicy

     Autor: Mgr. Katarína Boruvová

     Čas trvania:  2,39  min.

     Počet : 15

 

  1. Názov súboru: TS Brilant Kežmarok

     Názov choreografie: Ako z pomády

     Autor: Bc. Daniela Pechová

     Čas trvania:  3  min.

     Počet : 14

 

  1. Názov súboru: ZUŠ J.Melkoviča Stará Ľubovňa

     Názov choreografie: Slnečná láska

     Autor: Viktorija Dančyn Brežynská

     Čas trvania:  3,30 min.

     Počet : 2

 

  1. Názov súboru: TS Brilant Kežmarok

     Názov choreografie: Dotyk

     Autor: Dominika Bartková

     Čas trvania: 3  min.

     Počet : 6

 

  1. Názov súboru: TK Love Movement ZUŠ Štefanikova Poprad

     Názov choreografie: Cesta

     Autor: Lívia Baselidesová

     Čas trvania:  3,20  min.

     Počet : 7

 

  1. Názov súboru: TS DANCE SAPIENS ZUŠ Fabiniho 1, Spišská Nová Ves

     Názov choreografie: Monsters

     Autor: Klaudia Čikkelová Dis.art

     Čas trvania:  3  min.

     Počet : 5

 

  1. Názov súboru: TK X SEVENZUŠSvidník

     Názov choreografie: Memento

     Autor: Mária Cimbová

     Čas trvania:  3,45 min.

     Počet : 6

 

BRONZOVÉ PÁSMO

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Merlin Snina

     Názov choreografie: Hodinoví škriatkovia

     Autor:  Lenka Paľovčíková

     Čas trvania:  3,40  min.

     Počet : 14

 

  1. Názov súboru: ZUŠ J.Melkoviča Stará Ľubovňa

     Názov choreografie: Tanec s vankúšikmi

     Autor: Viktorija Dančyn Brežynská

     Čas trvania:  2,30 min.

     Počet : 20

 

  1. Názov súboru: TS HANDS ZUŠ Fabiniho 1, Spišská Nová Ves

     Názov choreografie: Elastic Heart

     Autor: Mgr. Gabriela Váradi Dis.art

     Čas trvania:  2,38  min.

     Počet : 2

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Merlin Snina

     Názov choreografie: Moje vyznanie

     Autor: Ema Maliničová, Edita Barančíková

     Čas trvania:  2  min.

     Počet : 1

 

 

  1. Názov súboru: ZUŠ J.Melkoviča Stará Ľubovňa

     Názov choreografie: Pohľad späť

     Autor: Anna Virová

     Čas trvania:  3,44 min.

     Počet : 6

 

  1. Názov súboru: ZUŠ J.Melkoviča Stará Ľubovňa

     Názov choreografie: Grácia

     Autor: Anna Virová

     Čas trvania:  3,04 min.

     Počet : 3

 

  1. Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

     Názov choreografie: Miesto na Zemi

     Autor: Jana Gregorová

     Čas trvania:  3,27 min.

     Počet : 8

 

 

  1. Názov súboru: TK Svitan Svidník

     Názov choreografie: Plavba do neznáma

     Autor: Viktória Husárová

     Čas trvania:    2,18   min.

     Počet : 8

 


 

Deň tanca - kraj 18. - 20.4.2018

DEŇ TANCA 2018

Propozície krajského kola súťažného festivalu nefolklórneho tanca

 

Vyhlasovateľ a hlavný organizátor: Podtatranské osvetové stredisko Poprad

Spoluorganizátor: MsÚ Oddelenie kultúry  Poprad

Termín:  18. – 20. Apríl 2018

Čas: 8.00 – 18.00 hod.

Miesto:  Dom kultúry  Poprad

Cieľ: Podujatie má za cieľ zdokumentovať, evidovať a zvyšovať kvalitatívne aj kvantitatívne úroveň amatérskeho tanečného žánru . Cieľom je motivovať tanečné krúžky, súbory, kolektívy a sólistov k tvorivej práci ako prostriedok voľnočasových aktivít detí a mládeže, motivovať choreografov k tvorivej a kolektívnej práci. Festival umožňuje konfrontáciu tvorivých prístupov práce jednotlivých kolektívov a choreografov, metodicky usmerňuje a pomáha vedúcim a súťažiacim formou rozborového semináru.

Je jedinou postupovou súťažou, ktorá umožňuje tanečným krúžkom účasť v súťaži a tým aj k ich stabilnejšej a kvalitnejšej práci.

Pre koho je súťaž určená

Účasť pre všetky kluby, skupiny, súbory, krúžky a jednotlivcov moderného a módneho tanca, ktoré nie sú členmi v žiadnej z tanečných organizácií  ako je SZTŠ, IDO, SUTTS, AmaS.

Podmienkou účasti je absolvovanie regionálnej prehliadky, na základe čoho príslušné regionálne osvetové strediská odporučia na krajskú  prehliadku jednotlivé kolektívy a sólistov  a zašlú ich prihlášky.

Technické podmienky

Hudobné nahrávky na CD nosičoch musia byť riadne označené na samostatnom nosiči nasledovne: názov tanečnej skupiny, kategória, názov choreografie, číslo nahrávky.

ÚČASTNÍCKY POPLATOK - ŠTARTOVNÉ:

v zmysle Smernice o poplatkoch za vlastné výkony zo dňa 18.1.2010 a zákona NR SR č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy  a zmene a doplnení zákonov § 26 ods. 1 a Koncepcie novej štruktúry siete regionálnych kultúrnych zariadení zriadených PSK v Prešove zo dňa 14.10.2004 :

Jednotlivci  -  1,- €   / každé sólo  1,- € -,  duo 2,- € - /

Malá choreografia /3-10 členov/ :  7,-  € 

Veľká choreografia /11-25/: 8,-  €  

 

Časový harmonogram bude upravený podľa počtu prihlásených a v dostatočnom časovom predstihu zaslaný všetkým súťažiacim.

Tanečné kategórie:

1. Disco choreografie

Choreografie v ktorých dominuje disco tanečný štýl. Dĺžka choreografie: do 4 minút

 2. Hip-hop a break dance choreografie

Choreografie, v ktorých dominujú tanečné štýly hip-hop, break dance, ... Dĺžka choreografie: do 4 minút

3. Scénické a show choreografie

Choreografie vychádzajúce z tanečných techník: modern dance, balet , jazz dance. Tanečná produkcia s jasne definovanou témou, muzikálový tanec, tanečné epizódy, scénky. Choreografie revuálneho typu - kabaret, revue, paródia... Môže byť použitý akýkoľvek tanečný štýl. Dĺžka choreogr.: do 4 minút

4. Open choreografie

Choreografie, v ktorých môže byť použitý akýkoľvek štýl, kombinácia viacerých tanečných štýlov. Dĺžka choreografie doporučená: do 4 minút

5. Tance iných národov

Patria sem všetky tance iných národov - národné tance ako napr. rómsky, írsky, Country, Latino a pod.. Časový limit do 4 minút

6. Mažoretky a roztlieskavačky

Do tejto skupiny patria všetky choreografie tanečných ukážok mažoretiek a roztlieskavačiek s časovým limitom do 4 minút

 

FESTIVALOVÉ KATEGÓRIE:

Vekové kategórie:

  • - deti I. vo veku do 6 rokov (MŠ)
  • - deti II. vo veku 6-10 rokov (1. stupeň ZŠ)
  • - juniori vo veku 10-15 rokov (2. stupeň ZŠ)
  • - mládež vo veku od 15 rokov
  • - dospelí nad  20rokov  a seniori nad 50 rokov

Formácie:

  1. sólo, duo -s dĺžkou trvania do 2 min.!
  2. malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/v trvaní do 5 min. !
  3. veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

 

Súťažná kategória sa určí podľa najstaršieho člena kolektívu.

Mladší sa môžu prezentovať v staršej vekovej kategórii, ale neplatí to opačne!

Hodnotenie

Kritériom hodnotenia bude:

- výber a spracovanie námetu vzhľadom na vek, schopnosti a možnosti interpreta

- výber hudobnej predlohy, resp. práca s hudbou

- technická a charakterová úroveň interpretácie (hudobno-pohybová pripravenosť, prirodzenosť prejavu a pod.)

- výtvarné dotvorenie vystúpenia (kostýmy, scéna, rekvizity/

- celková umelecká hodnota

- udelené bude zlaté , strieborné a bronzové pásmo  v každej kategórii

Ceny

Diplomy,  vecné ceny

Cestovné

Účastníci na vlastné náklady. V prípade úspešnosti grantu súborom preplatíme cestovné náklady podľa výšky grantu.

Záverečné ustanovenia:

 

1. Organizátor si vyhradzuje právo na prípadné zmeny, doplnky a spresnenia organizačného poriadku  

    a propozícií.

2. Všetci súťažiaci dávajú prihlásením do súťaže súhlas na využitie svojho vystúpenia na     

    dokumentačné, edukačné a propagačné nekomerčné účely POS(vrátane zverejnenia  súťažiacich

    na webovej stránke POS).

3. Za bezpečnosť a ochranu zdravia účastníkov organizátor nezodpovedá. Za deti a mládež je   

   zodpovedný vedúci kolektívu, príp. ním poverená osoba – rodič, učiteľ, vychovávateľka.

 

 

Prihlášky je potrebné poslať najneskôr do 20. Marca 2018

e-mailom:  osvetapp@stonline.sk

poštou na adresu:  Podtatranské osvetové stredisko, Sobotské námestie 1729/4, 058 01 Poprad

Poznámka:

Usporiadateľ neručí za veci odložené v spoločných priestoroch!  

 

Prihlášky sú k dispozícií v module prihlášky a propoazície!

 


 

 

 


 


6459923

Úvodná stránka