Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Podtatranské osvetové stredisko v Poprade - Kultúrne osvetové stredisko

Deň tanca

Deň tanca 2018 - propozície okres

DEŇ TANCA 2018

Propozície okresného kola súťažného festivalu nefolklórneho tanca

 

Vyhlasovateľ a hlavný organizátor: Podtatranské osvetové stredisko Poprad

Spoluorganizátor: MsÚ Oddelenie kultúry  Svit

Termín:  7. – 9. marec 2018

Čas: 8.00 – 15.00 hod.

Miesto:  Dom kultúry  Svit

Cieľ: Podujatie má za cieľ zdokumentovať, evidovať a zvyšovať kvalitatívne aj kvantitatívne úroveň amatérskeho tanečného žánru . Cieľom je motivovať tanečné krúžky, súbory, kolektívy a sólistov k tvorivej práci ako prostriedok voľnočasových aktivít detí a mládeže, motivovať choreografov k tvorivej a kolektívnej práci. Festival umožňuje konfrontáciu tvorivých prístupov práce jednotlivých kolektívov a choreografov, metodicky usmerňuje a pomáha vedúcim a súťažiacim formou rozborového semináru.

Je jedinou postupovou súťažou, ktorá umožňuje tanečným krúžkom účasť v súťaži a tým aj k ich stabilnejšej a kvalitnejšej práci.

Pre koho je súťaž určená

Účasť pre všetky kluby, skupiny, súbory, krúžky a jednotlivcov moderného a módneho tanca, ktoré nie sú členmi v žiadnej z tanečných organizácií  ako je SZTŠ, IDO, SUTTS, AmaS.

Technické podmienky

Hudobné nahrávky na CD nosičoch musia byť riadne označené na samostatnom nosiči nasledovne: názov tanečnej skupiny, kategória, názov choreografie, číslo nahrávky.

ÚČASTNÍCKY POPLATOK - ŠTARTOVNÉ:

v zmysle Smernice o poplatkoch za vlastné výkony zo dňa 18.1.2010 a zákona NR SR č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy  a zmene a doplnení zákonov § 26 ods. 1 a Koncepcie novej štruktúry siete regionálnych kultúrnych zariadení zriadených PSK v Prešove zo dňa 14.10.2004 :

Jednotlivci  -  1,- €   / každé sólo  1,- € -,  duo 2,- € - /

Malá choreografia /3-10 členov/ :  7,-  € 

Veľká choreografia /11-25/: 8,-  €  

 

Časový harmonogram bude upravený podľa počtu prihlásených a v dostatočnom časovom predstihu zaslaný všetkým súťažiacim.

Tanečné kategórie:

1. Disco choreografie

Choreografie v ktorých dominuje disco tanečný štýl. Dĺžka choreografie: do 4 minút

 2. Hip-hop a break dance choreografie

Choreografie, v ktorých dominujú tanečné štýly hip-hop, break dance, ... Dĺžka choreografie: do 4 minút

3. Scénické a show choreografie

Choreografie vychádzajúce z tanečných techník: modern dance, balet , jazz dance. Tanečná produkcia s jasne definovanou témou, muzikálový tanec, tanečné epizódy, scénky. Choreografie revuálneho typu - kabaret, revue, paródia... Môže byť použitý akýkoľvek tanečný štýl. Dĺžka choreogr.: do 4 minút

4. Open choreografie

Choreografie, v ktorých môže byť použitý akýkoľvek štýl, kombinácia viacerých tanečných štýlov. Dĺžka choreografie doporučená: do 4 minút

5. Tance iných národov

Patria sem všetky tance iných národov - národné tance ako napr. rómsky, írsky, Country, Latino a pod.. Časový limit do 4 minút

 

6. Mažoretky a roztlieskavačky

Do tejto skupiny patria všetky choreografie tanečných ukážok mažoretiek a roztlieskavačiek s časovým limitom do 4 minút

 

FESTIVALOVÉ KATEGÓRIE:

Vekové kategórie:

  • - deti I. vo veku do 6 rokov (MŠ)
  • - deti II. vo veku 6-10 rokov (1. stupeň ZŠ)
  • - juniori vo veku 10-15 rokov (2. stupeň ZŠ)
  • - mládež vo veku od 15 rokov
  • - dospelí nad  20rokov  a seniori nad 50 rokov

Formácie:

  1. sólo, duo -s dĺžkou trvania do 2 min.!
  2. malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/v trvaní do 4 min. !
  3. veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 4 min. !

 

Súťažná kategória sa určí podľa najstaršieho člena kolektívu.

Mladší sa môžu prezentovať v staršej vekovej kategórii, ale neplatí to opačne!

Hodnotenie

Kritériom hodnotenia bude:

- výber a spracovanie námetu vzhľadom na vek, schopnosti a možnosti interpreta

- výber hudobnej predlohy, resp. práca s hudbou

- technická a charakterová úroveň interpretácie (hudobno-pohybová pripravenosť, prirodzenosť prejavu a pod.)

- výtvarné dotvorenie vystúpenia (kostýmy, scéna, rekvizity/

- celková umelecká hodnota

- udelené bude zlaté , strieborné a bronzové pásmo  v každej kategórii

Ceny

Diplomy,  prípadne vecné ceny

Cestovné

Účastníci na vlastné náklady.

Záverečné ustanovenia:

 

1. Organizátor si vyhradzuje právo na prípadné zmeny, doplnky a spresnenia organizačného poriadku  

    a propozícií.

2. Všetci súťažiaci dávajú prihlásením do súťaže súhlas na využitie svojho vystúpenia na     

    dokumentačné, edukačné a propagačné nekomerčné účely POS(vrátane zverejnenia  súťažiacich

    na webovej stránke POS).

3. Za bezpečnosť a ochranu zdravia účastníkov organizátor nezodpovedá. Za deti a mládež je   

   zodpovedný vedúci kolektívu, príp. ním poverená osoba – rodič, učiteľ, vychovávateľka.

 

 

Prihlášky je potrebné poslať najneskôr do 1. Februára 2018

e-mailom:  osvetapp@stonline.sk

poštou na adresu:  Podtatranské osvetové stredisko, Sobotské námestie 1729/4, 058 01 Poprad

Poznámka:

Usporiadateľ neručí za veci odložené v spoločných priestoroch!  

 

Propozície a prihlášku si môžete stiahnuť v module dokumenty na stiahnutie!


 

Deň tanca 2017 - výsledky

 

Výsledky

Festival detského nefolklórneho tanca je regionálnou súťažnou prehliadkou choreografickej tvorby kolektívov detského nefolklórneho tanca, realizovanou v divadelných podmienkach, ktorého poslním je:

  • dokumentovať a evidovať úroveň tohto žánru v regióne
  • umožniť konfrontáciu tvorivých prístupov práce jednotlivýchkolektívov a autorov,
  • metodicky pomôcť autorom a kolektívom formou rozborov vystúpenílektorským zborom,
  • prostredníctvom praktických seminárov priblížiť vedúcim rôzneformy a metódy výchovy detského interpreta,
  • verejnou prezentáciou výsledkov práce najmä pre metodikov,ďalších vedúcich, pedagógov achoreografov, prispievať kuvšeobecnému zvýšeniu úrovne tohto tanečného žánru.

Na festivale sa  zúčastnili kolektívy nefolklórneho tanca so zameraním práce a náplňou zodpovedajúcim podmienkam pre tento tanečný žáner v týchto vekových kategóriách:

  • Deti 1:6 -8 rokov
  • Deti 2:9 -11 rokov
  • Juniori: 12-14 rokov
  • Mládež: 15 -18 rokov

 formáciách:

  1. sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.!
  2. malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !
  3. veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

 

a záujmových  kategóriách:

  1. Tanečné kluby v ZŠ
  2. Tanečné kluby a ZUŠ –ky

 

Odborná porota v zložení :

  • Edita Barančíková Snina
  • Oľga Lukáčová Humenné
  • Bc. Vlasta Horňáková DisArt. Svit

Hodnotila jednotlivé tanečné čísla podľa stanovených kritérií:

  • výber a spracovanie námetu vzhľadom na vek, schopnosti amožností detí,
  • výber hudobnej predlohy, resp. práca s hudbou,
  • technická a charakterová úroveň interpretácie /hudobno-pohybovápripravenosť, výrazovéschopnosti, prirodzenosť prejavu a pod./,
  • výtvarné dotvorenie vystúpenia /kostýmy, scéna, rekvizity,svetelná réžia a pod./,
  • celková umelecká hodnota a výchovný význam vystúpenia zhľadiska zákonov estetiky a etiky.

Za predvedené výkony dostali kolektívy ocenenia v zlatom , striebornom a bronzovom pásme.  Choreografie zlatého pásma postúpili na krajský festival Deň tanca , ktorý sa uskutoční v dňoch 28. – 29. Apríla v DK Poprad .

Výsledky:

Kategória D1:  6  – 8 rokov

Zlaté pásmo

Strieborné pásmo

Bronzové pásmo

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Tancuj s nami 

 

Názov súboru: TS DOR.KA MŠK Podolinec

Názov choreografie: Džíny

 

Názov súboru: TS DOR.KA MŠK Podolinec

Názov choreografie: Neberte nám princeznú

 

Názov súboru:  SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie: „LADYBUG“

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Si pre mňa best

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Kanibali 

 

Názov súboru:  SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie: „KAR - COOL - KOVO“

 

Názov súboru: ŠK ŠG GY-TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: Okamih v srdci

 

Názov súboru: Detský tanečný klub TŠC Tempo Kežmarok

Názov choreografie: Hello Jive

 

 

Názov súboru: ZUŠ Petržalská Kežmarok

Názov choreografie: Maliarikovia

Názov súboru: ZUŠ Lendak

Názov choreografie: Zima

 

 

Kategória D2:  9  – 11 rokov

Zlaté pásmo

Strieborné pásmo

Bronzové pásmo

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: To som ja 

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: TAKE  IT  EASY

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Neberte nám princeznú

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Kovbojky  

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Párty s Darou

 

Názov súboru: TK Podolínec Dance , ZŠ a MŠ Podolínec

Názov choreografie: Vánok

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Vianočné bábiky

 

Názov súboru: TK Crazy Girls  ZŠ a MŠ Veľký Slavkov

Názov choreografie: Moja cesta

 

Názov súboru: ZUŠ Štrba

Názov choreografie: Sofia

 

Názov súboru: TK Crazy Girls  ZŠ a MŠ Veľký Slavkov

Názov choreografie: Zo strany na stranu

 

Názov súboru: SZUŠ Rosnička Červený Kláštor

Názov choreografie: I am a queen!

 

Názov súboru: TK Batis Groupe ZŠ Batizovce

Názov choreografie: HAPPY BIRTHDAY

 

Názov súboru: ZUŠ Petržalská Kežmarok

Názov choreografie: Družičky

 

Názov súboru: Dance girls and boys ZŠ a MŠ Liptovská Teplička

Názov choreografie: Sofia

 

Názov súboru: TK Teniskáči ZUŠ Spišská Stará Ves

Názov choreografie: DESSERT ON THE DANCE FLOOR

 

Názov súboru: ZUŠ Spišské Podhradie

Názov choreografie: Sing me

 

Názov súboru: TK Trend Poprad

Názov choreografie: Farebná párty

 

Názov súboru: ZUŠ Lendak

Názov choreografie: Perinbaba

 

Názov súboru:  SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie: Kúzlo lampy

 

Názov súboru: ZUŠ Petržalská Kežmarok

Názov choreografie: Pekárky

 

Názov súboru: TK Teniskáči ZUŠ Spišská Stará Ves

Názov choreografie: A ja taká dzivočka

 

Názov súboru:  SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie: „NA STOPE“

 

Názov súboru: Klub childreniek, TŠC Tempo Kežmarok

Názov choreografie: Lízankovo

 

Názov súboru:  Latino klub pri ZUŠ J.Melkoviča Stará Ľubovňa

Názov choreografie: Gentelman

 

Názov súboru:  SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie: „SÚHRA KOLIES“

 

Názov súboru: ZUŠ Spišské Podhradie

Názov choreografie: Pobláznenie

 

 

Názov súboru: ZUŠ Petržalská Kežmarok

Názov choreografie: Španielky

 

Názov súboru: ZUŠ Petržalská Kežmarok

Názov choreografie: Mozart

 

 

Názov súboru: ZUŠ Petržalská Kežmarok

Názov choreografie: Na výlete

 

Názov súboru: ZUŠ Petržalská Kežmarok

Názov choreografie: Japonsko

 

 

 

Názov súboru: TK Teniskáči ZUŠ Spišská Stará Ves

Názov choreografie: Inkognito

 

 

 

Názov súboru: ZUŠ Petržalská Kežmarok

Názov choreografie: Na pláži

 

 

 

Názov súboru: SZUŠ Rosnička Červený Kláštor

Názov choreografie: Hlas ulice

 

 

 

Názov súboru: ZUŠ Petržalská Kežmarok

Názov choreografie: Rio Open Ceremoniál

 

 

 

Názov súboru:  SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie: „Farmárky týždňa“

 

 

 

 

Kategória Juniori:  12  – 14 rokov

Zlaté pásmo

Strieborné pásmo

Bronzové pásmo

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Kúsok zo mňa 

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Jackson Girls  

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Viera láska nádej 

Názov súboru: ŠK ŠG GY-TA  ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: 24 Magic

 

Názov súboru: TS DOR.KA MŠK Podolinec

Názov choreografie: De Donde Soy

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Drop Of Music

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: IT-čkári

 

Názov súboru: TS DOR.KA MŠK Podolinec

Názov choreografie: Rebelky

 

Názov súboru: TK Podolínec Dance , ZŠ a MŠ Podolínec

Názov choreografie: Vamos

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: V práci

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Po škole 

Názov súboru: ZUŠ Spišské Podhradie

Názov choreografie:  Bora, bora

 

Názov súboru: ŠK ŠG GY-TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: CAN´T STOP THE FEELING

 

Názov súboru: TK Crazy Girls  ZŠ a MŠ Veľký Slavkov

Názov choreografie: Moc tanca

Názov súboru: SZUŠ Rosnička Červený Kláštor

Názov choreografie: EL AMOR EN ANDALUCIA

 

Názov súboru: Junior Klub  TŠC Tempo Kežmarok

Názov choreografie: Mix štandart

 

Názov súboru: TK Bubáci z Komenského , ZŠ a MŠ Komenského  Poprad

Názov choreografie: Prepáč

 

Názov súboru: ZUŠ Ľubica

Názov choreografie: Cabaret

 

Názov súboru: TS BOW, Spojená škola Letná Poprad

Názov choreografie: (Nie) som sama sebou

 

Názov súboru: TK Crazy Girls  ZŠ a MŠ Veľký Slavkov

Názov choreografie: Prebudený

 

Názov súboru: TK ZŠ Matejovce

Názov choreografie: Duele – Live is life

 

Názov súboru: ZUŠ Spišské Podhradie

Názov choreografie: Crazy in lov

Názov súboru: Junior klub TŠC Tempo Kežmarok

Názov choreografie: Máme radi salsu

Názov súboru: ZUŠ Lendak

Názov choreografie: Rusky

Názov súboru: ZUŠ Petržalská Kežmarok

Názov choreografie: Súboj mravcov

 

Názov súboru:  Latino klub pri ZUŠ J.Melkoviča Stará Ľubovňa

Názov choreografie: 80- roky

 

 

 

Kategória Mládež:  15  – 18 rokov

Zlaté pásmo

Strieborné pásmo

Bronzové pásmo

Názov súboru: TS BOW, Spojená škola Letná Poprad

Názov choreografie: Prebudenie

 

Názov súboru: TS DOR.KA MŠK Podolinec

Názov choreografie: Novamba

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Community Powerfull 

 

Názov súboru:  SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie: „V žiare noci“

 

Názov súboru: AFComunity Spojená cirkevná škola Bardejov

Názov choreografie: Black Roses 

Názov súboru: TK CADENCE Poprad

Názov choreografie: Little Army

 

 

Názov súboru: SOŠ Svit

Názov choreografie: DANGEROUS

 

Názov súboru:  Latino klub pri Cirkevnom gymnáziu sv. Mikuláša  Stará Ľubovňa

Názov choreografie: Hit The Road Jack

 

 

Názov súboru: Ladies club TŠC Tempo Kežmarok

Názov choreografie: FUEGO SENSUAL

 

Názov súboru:  Latino klub pri Cirkevnom gymnáziu sv. Mikuláša  Stará Ľubovňa

Názov choreografie: Amstrong

 

Názov súboru: Love Movement ZUŠ Štefaniková Poprad

Názov choreografie: Stratená

 

Názov súboru: ZUŠ Ľubica

Názov choreografie: Emotions in Motion (Emócie v pohybe)

 

 

Názov súboru:  SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie: „Why dont you love me“

 

 

 


 

Propozície

festivalu detského nefolklórneho tanca

 

 

NÁZOV FESTIVALU:       DEŇ TANCA 2017

ORGANIZÁTORI:              Podtatranské osvetové stredisko Poprad

                                               Mestský úrad, oddelenie kultúry a DK Svit

TERMÍN FESTIVALU:     15. - 17.  Marec 2017

MIESTO FESTIVALU:     Dom kultúry  Svit

    

            Festival detského nefolklórneho tanca je regionálnou súťažnou prehliadkou choreografickej tvorby kolektívov detského nefolklórneho tanca, realizovanou v divadelných podmienkach.

 

POSLANIE FESTIVALU: 

  • dokumentovať a evidovať úroveň tohto žánru v regióne
  • umožniť konfrontáciu tvorivých prístupov práce jednotlivých  kolektívov a autorov,
  • metodicky pomôcť autorom a kolektívom formou rozborov vystúpení  lektorským zborom,
  • prostredníctvom praktických seminárov priblížiť vedúcim rôzne  formy a metódy výchovy detského interpreta,
  • verejnou prezentáciou výsledkov práce najmä pre metodikov,  ďalších vedúcich, pedagógov a  choreografov, prispievať ku  všeobecnému zvýšeniu úrovne tohto tanečného žánru.

 

ÚČASTNÍCI FESTIVALU:

            Na festivale sa môže zúčastniť detský kolektív nefolklórneho tanca so zameraním práce kolektívu a náplňou zodpovedajúcim podmienkam pre tento tanečný žáner. Choreografia nesmie byť staršia ako 2 roky a kolektív sa nemôže zúčastniť s vystúpením, s ktorým sa zúčastnil predchádzajúcich súťažiach.

 

FESTIVALOVÉ KATEGÓRIE:

Vekové kategórie:

Deti 1:   6 -8 rokov

Deti 2:   9 -11 rokov

Juniori: 12-14 rokov

Mládež: 15 -18 rokov

Formácie:

  1. sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.!
  2. malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !
  3. veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Záujmové kategórie:

  1. Tanečné kluby v ZŠ
  2. Tanečné kluby a ZUŠ –ky

 

POROTA PRE TANEČNÚ SÚTAŽ  bude včas uvedená, budú ju tvoriť profesionálni taneční pedagógovia a umelci.

 

 

 

KRITÉRIA HODNOTENIA:

  • výber a spracovanie námetu vzhľadom na vek, schopnosti a  možností detí,
  • výber hudobnej predlohy, resp. práca s hudbou,
  • technická a charakterová úroveň interpretácie /hudobno-pohybová  pripravenosť, výrazové  schopnosti, prirodzenosť prejavu a pod./,
  • výtvarné dotvorenie vystúpenia /kostýmy, scéna, rekvizity,  svetelná réžia a pod./,
  • celková umelecká hodnota a výchovný význam vystúpenia z  hľadiska zákonov estetiky a etiky.

 

OCENENIA:

            Diplomy za víťazné ocenenie v  zlatom, striebornom a bronzovom pásme v každej kategórii. Rôzne motivačné ocenenia poroty za tvorivosť a nápaditosť súťažiacich (napr. za celkový prínos, výber a spracovanie námetu, výber hudobnej predlohy, celkový umelecký dojem, za choreografiu, za výborný umelecký prejav, úspešné účinkovanie, atď.). Odborná porota môže udeliť aj  „Hlavnú cenu“ a cenu „Laureát súťaže, ako aj „Cenu poroty“. Víťazi postupujú na krajský festival Deň tanca 2017  v dňoch 28. – 29. 4. 2017 DK Poprad.

 

HUDOBNÉ NAHRÁVKY:

  • možno použiť CD, MD, nahrávky,
  • nosič musí byť označený názvom súboru, názov choreografie a kategórie.

 

ÚČASTNÍCKY POPLATOK - ŠTARTOVNÉ:

v zmysle Smernice o poplatkoch za vlastné výkony zo dňa 18.1.2010 a zákona NR SR č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy  a zmene a doplnení zákonov § 26 ods. 1 a Koncepcie novej štruktúry siete regionálnych kultúrnych zariadení zriadených PSK v Prešove zo dňa 14.10.2004 :

Jednotlivci  -  1,- €   / každé sólo  1,- € -,  duo 2,- € - /

Malá choreografia /3-10 členov/ :  7,-  €  

Veľká choreografia /11-25/: 8,-  €   

 

ÚHRADA NÁKLADOV:

            Zúčastnené kolektívy sa na festivale zúčastňujú na vlastné náklady, organizátori zabezpečujú a hradia náklady odbornej poroty, technické a organizačné zabezpečenie.

 

PREDBEŽNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM:

7.30 – 9.45 hod. technicko - priestorové skúšky

10.00 – 12.00 hod. realizácia festivalu

12.30 – 14.00 hod. odborný a rozborový seminár

 

ZASLANIE PRIHLÁŠOK: Vyplnené prihlášky je potrebné zaslať najneskôr do 20. februára  2017 na  E-mail: osvetapp@stonline.sk,

alebo na  adresu : Podtatranské osvetové stredisko,

                              Sobotské námestie 1729/4,

                              058 01 Poprad

 

Prihlášky zaslané po tomto termíne nebudú akceptované !

Za bezpečnosť detí zodpovedá vysielajúca organizácia a pedagóg tanečného súboru !

 

Spracoval: Juraj Švedlár,  garant podujatia,

                  č.t. 052 / 77 22 466, 0905 398 092

 

**********

 

Podtatranské osvetové stredisko, Sobotské námestie 1729/4, 058 01 Poprad

 

Záväzná prihláška

DEŇ TANCA 2017

15.  – 17. marec 2017

 Dom kultúry Svit

 

Názov kolektívu:  ........................................................................................................................

 

Adresa zriaďovateľa : ............................................................................  č.t. ...........................

 

Meno a adresa vedúceho : .....................................................................   č.t. ...........................

                                             ....................................................................

 

Stručná charakteristika kolektívu : ..........................................................................................

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Názov choreografie:  ..................................................................................................................

 

Stručná charakteristika choreografie:  ....................................................................................

.......................................................................................................................................................

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Autor choreografie: ....................................................................................................................

Rok vzniku: .......................... počet interpretov: ................................... čas trvania: .............

 

Veková kategória: * 6 - 8  rokov        * 9. – 11.rokov       * 12 – 14. rokov       * 15 – 18 rokov

 

Formácia:    * sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.! 

                         * malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !

                         * veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

 

Záujmové kategórie: *Tanečný klub v ZŠ     *Tanečný klub, alebo ZUŠ   

 

Prihlášku zašlite na adresu POS Poprad do  20. Februára 2017!  Po tomto termíne nebudú prihlášky akceptované !

 

Upozornenie!   

Hudobné nahrávky:

  • možno použiť CD, MD  nahrávky,
  • nosič musí byť označený názvom súboru, názov choreografie a kategórie.

* čo sa nehodí prečiarknite!

 

                                                                                              ............................

                                                                                                 Podpis vedúceho


 

Deň tanca 2016

vyhodnotenie

festivalu  nefolklórneho tanca

DEŇ TANCA 2016

    

            Festival detského nefolklórneho tanca je krajskou súťažnou prehliadkou choreografickej tvorby kolektívov detského nefolklórneho tanca, realizovanou v divadelných podmienkach. poslaním festivalu je dokumentovať a evidovať úroveň tohto žánru v regióne, umožniť konfrontáciu tvorivých prístupov práce jednotlivých  kolektívov a autorov, metodicky pomôcť autorom a kolektívom formou rozborov vystúpení  lektorským zborom, prostredníctvom praktických seminárov priblížiť vedúcim rôzne  formy a metódy výchovy detského interpreta, verejnou prezentáciou výsledkov práce najmä pre metodikov,  ďalších vedúcich, pedagógov a  choreografov, prispievať ku  všeobecnému zvýšeniu úrovne tohto tanečného žánru.

Súťaží sa v kategóriách:

Deti 1:   6 -8 rokov

Deti 2:   9 -11 rokov

Juniori: 12-14 rokov

Mládež: 15 -18 rokov

A formáciách :

  1. sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.!
  2. malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !
  3. veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

 

Kritéria hodnotenia:

  • výber a spracovanie námetu vzhľadom na vek, schopnosti a  možností detí,
  • výber hudobnej predlohy, resp. práca s hudbou,
  • technická a charakterová úroveň interpretácie /hudobno-pohybová  pripravenosť, výrazové  schopnosti, prirodzenosť prejavu a pod./,
  • výtvarné dotvorenie vystúpenia /kostýmy, scéna, rekvizity,  svetelná réžia a pod./,
  • celková umelecká hodnota a výchovný význam vystúpenia z  hľadiska zákonov estetiky a etiky.

Odborná porota v zložení Oľga Lukáčová Humenné, Edita Barančíková Snina a Danka Rožárová Poprad na základe zhliadnutia výkonov rozhodla takto:

 

Kategória  D1 :  deti 6 – 8 rokov

Formácia: sólo , duo:               

Strieborné pásmo

TS Dorka MŠK Podolínec – Crazy Day

TK Crazy Girls ZŠ Veľký Slavkov – Tancujúca bábika

Bronzové pásmo

TS Štýl OZ Svit – Večer

ŠKŠG GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad – Take – mi

 

Formácia:  malá choreografia

Zlaté pásmo s postupom

TS Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok – Olé

Zlaté pásmo

TS Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok - MTV

Strieborné pásmo

Mažoretky Svitanky – Išla sova na tanec

 

Bronzové pásmo

TŠC Tempo Kežmarok – Disco chacha

TS Dorka MŠK Podolínec – My a čas

TK Krasnoludki 2 MOK Nowy Targ – Uklad ze skaramka

Formácia:  veľká choreografia

Zlaté pásmo s postupom

SZUŠ Fantázia Svit – Mačiatka na streche

Zlaté pásmo

SZUŠ Fantázia Svit – Gombičkovo

Strieborné pásmo

TS Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok – Disco včielky

ZŠ Komenského Svit – Strach

TK Biedroneczki MOK Nowy Targ - Obrecze

Bronzové pásmo

TŠC Tempo Kežmarok- Happy salsa

TS Štýl OZ Svit – Moneyman

AFCommunity CZUŠ Sv.J.Bosca Bardejov – Bang !!!

TK Trend Poprad – Čo o mne vieš?

TK Krasnoludki MOK Nowy Targ - Bollywood

TK Biedroneczki 1 MOK Nowy Targ – Uklad z szalami

Kategória  D2 :  deti 9 – 11 rokov

Formácia: sólo , duo:               

Strieborné pásmo

ŠKŠG GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad – Cheerleaders

TS Dorka MŠK Podolínec – Frozen

AFCommunity CZUŠ Sv.J.Bosca Bardejov – Top girl

Bronzové pásmo

TS Dorka MŠK Podolínec – Ta ne , ta ne

AFCommunity CZUŠ Sv.J.Bosca Bardejov – The rebels

Malá choreografia

Zlaté pásmo s postupom

TS Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok – A la swing

TKuMS Svidník – O kovbojoch

Zlaté pásmo

TK Batis Group ZŠ Batizovce – Welcome to the jungle

AFCommunity CZUŠ Sv.J.Bosca Bardejov – Poďme na to Swing

TS Dorka MŠK Podolinec – Klasické kvarteto

Strieborné pásmo

ŠKŠG GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad -  Liky – liky

ŠKŠG GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad -  Vôňa kvetov

ZŠ Mierová Svit – Folk and modern jumping

TS Kesel Dance Bardejov - Mistery

Bronzové pásmo

TK Crazy Girls ZŠ Veľký Slavkov – Tanec je hrou

TŠC Tempo Kežmarok – Sugar children

ZŠ Mierová Svit – Pomáda tance

TS Kesel Dance Bardejov - Variácie

TK Frinds Girls ZŠ Stropkov - Together

Veľká choreografia

Zlaté pásmo s postupom

SZUŠ Fantázia Svit – Za mesačnej noci

TS BOW ZUŠ Letná Poprad – Táto noc má veľkú moc

SZUŠ Fantázia Svit – Letecký sen

TS Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok – La fiesta

ZUŠ Stará  Ľubovňa - Škrečky

Zlaté pásmo

TS Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok – Little army girls

TS Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok – Cillit bang

SZUŠ Fantázia Svit – Sladké čarovanie

TS BOW ZUŠ Letná Poprad – Odraz môjho srdca

AFCommunity CZUŠ Sv.J.Bosca Bardejov – Fresh like

TK Trend Poprad – Pokald na smetisku

Strieborné pásmo

SZUŠ Rosnička Červený Kláštor – Jablčko

TS Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok –Veľká narodeninová párty

TS Flexi ZUŠ J.Melkoviča Stará Ľubovňa – Flinstonovci

TK Marionetki 2 MOK Nowy Targ – Taniec z maczugami

Bronzové pásmo

AFCommunity CZUŠ Sv.J.Bosca Bardejov – Charleston

ZŠ Komenského Svit – Dážď

TK Marionetki MOK Nowy Targ – Maczugi i obrecze

Kategória  juniori  12– 14 rokov

Formácia: sólo , duo: 

Zlaté pásmo s postupom

TS Bee Funny SZUŠ Merlin Snina – Laci swing

Zlaté pásmo

TK Crazy girls ZŠ Veľký Slavkov – Pusti to silnejšie

ŠKŠG GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad – Sugar

AFCommunity CZUŠ Sv.J.Bosca Bardejov- This is me

Strieborné pásmo

ŠKŠG GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad – Titanium

ZUŠ Stará Ľubovňa – Hriešny tanec

ZUŠ Štefaniková Poprad – Crazy in love

Bronzové pásmo

ŠKŠG GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad - Feelings  

TS Dorka MŠK Podolinec – Čaj o piatej

TS Dorka MŠK Podolinec – Horúce leto

Malá choreografia

Zlaté pásmo s postupom

TK Kesel dance Bardejov – Tutorial dance

ZUŠ Štefaniková Poprad – Return

TS Bee Funny SZUŠ Merlin Snina – Move your body

TK Crazy girls ZŠ Veľký Slavkov – Premeny

SZUŠ Stropkov – Army girls

Zlaté pásmo a cena

TŠC Tempo Kežmarok – Smiem prosiť

Zlaté pásmo

TK Trend Poprad – V dave

TK Kesel dance Bardejov – Grupka

TK Xseven ZUŠ Svidník – Mermaid

TK Arabeska 1 MOK Nowy Targ – Uklad taneczny

Strieborné pásmo        

TK Crazy girls ZŠ Veľký Slavkov – Tanečná párty

ŠKŠG GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad – Colorit

AFCommunity CZUŠ Sv.J.Bosca Bardejov – Fragile girls

TŠC Tempo Kežmarok – Bella signorina - jive

ZUŠ Spišské Podhradie – Blúdenie

AFCommunity CZUŠ Sv.J.Bosca Bardejov – American girls

TS Dorka MŠK Podolinec – Pridaj sa k nám

ŠKŠG GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad – Sunrise

ZŠ Komenského Svit – Dobro, zlo

Bronzové pásmo

ZUŠ Štefanikova Poprad – Too close

TK Sovičky ZŠ G.Haina Levoča – Čierno biely tanec

TK Arabeska 2 MOK Nowy Targ – Taniec v mroku

Veľká choreografia

Zlaté pásmo s postupom

TS Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok – Baywatch

AFCommunity CZUŠ Sv.J.Bosca Bardejov – Power flow

SZUŠ Fantázia Svit – Nočná mora

Zlaté pásmo

TS BOW ZUŠ Letná Poprad – Farby lásky

SZUŠ Rosnička Červený Kláštor – Užívam si

SZUŠ Fantázia Svit - Nádej

Strieborné pásmo

ZŠ Matejovce - Nepovedz ty – Hula hoop

TS Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok – Adams family

TS Dorka MŠK Podolinec – Viac než hra

AFCommunity CZUŠ Sv.J.Bosca Bardejov- Ribbon dance

TK Party tura FUN MOK Nowy Targ - Macho

Bronzové pásmo

SZUŠ Rosnička Červený Kláštor – A láska zachráni svet

ZUŠ Stará Ľubovňa – Jackson

TS Teniskáči ZUŠ SŠ Spišská Stará Ves – Salute youngsters

 

Kategória  mládež 15– 18 rokov

Formácia: sólo , duo: 

Strieborné pásmo

SOŠ Svit  – Lationo show

TS Dorka MŠK Podolinec – Jarné prebudenie

TK Cadence Podtatranská Poprad – Behind the mirror

Bronzové pásmo

TS Dorka MŠK Podolinec - Nebezpečná

Malá choreografia

Zlaté pásmo s postupom

SZUŠ Fantázia Svit – 60. roky

Zlaté pásmo a cena

TK Party tura MOK Nowy Targ – Mish – mash

Zlaté pásmo

SZUŠ Fantázia Svit – Duch mesta

Strieborné pásmo

TK Trend Poprad – na vlnách pocitov

Bronzové pásmo

TK M-Dance CVČ A.Krajčíka Podolinec – Flawless

ZUŠ Ľubica – Do yuo wanna dance ???

 

 

V Poprade 2.5.2016

Spracoval:  J. Švedlár

 

 

************************************************************************************************************

 

 

Propozície

festivalu detského nefolklórneho tanca

 

 

NÁZOV FESTIVALU:       DEŇ TANCA 2016

ORGANIZÁTORI:              Podtatranské osvetové stredisko Poprad

                                               Mestský úrad Svit, oddelenie kultúry

TERMÍN FESTIVALU:     26. - 28. apríl  2016

MIESTO FESTIVALU:     Dom kultúry  Svit

    

            Festival detského nefolklórneho tanca je regionálnou súťažnou prehliadkou choreografickej tvorby kolektívov detského nefolklórneho tanca, realizovanou v divadelných podmienkach.

 

POSLANIE FESTIVALU: 

-dokumentovať a evidovať úroveň tohto žánru v regióne

-umožniť konfrontáciu tvorivých prístupov práce jednotlivých  kolektívov a autorov,

-metodicky pomôcť autorom a kolektívom formou rozborov vystúpení  lektorským zborom,

-prostredníctvom praktických seminárov priblížiť vedúcim rôzne  formy a metódy výchovy detského interpreta,

-verejnou prezentáciou výsledkov práce najmä pre metodikov,  ďalších vedúcich, pedagógov a  choreografov, prispievať ku  všeobecnému zvýšeniu úrovne tohto tanečného žánru.

 

ÚČASTNÍCI FESTIVALU:

            Na festivale sa môže zúčastniť detský kolektív nefolklórneho tanca so zameraním práce kolektívu a náplňou zodpovedajúcim podmienkam pre tento tanečný žáner. Choreografia nesmie byť staršia ako 2 roky a kolektív sa nemôže zúčastniť s vystúpením, s ktorým sa zúčastnil predchádzajúcich súťažiach.

 

FESTIVALOVÉ KATEGÓRIE:

Vekové kategórie:

Deti 1:   6 -8 rokov

Deti 2:   9 -11 rokov

Juniori: 12-14 rokov

Mládež: 15 -18 rokov

Formácie:

sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.!
malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !
veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Záujmové kategórie:

Tanečné kluby v ZŠ
Tanečné kluby a ZUŠ –ky

 

POROTA PRE TANEČNÚ SÚTAŽ  bude včas uvedená, budú ju tvoriť profesionálni taneční pedagógovia a umelci.

 

KRITÉRIA HODNOTENIA:

-výber a spracovanie námetu vzhľadom na vek, schopnosti a  možností detí,

-výber hudobnej predlohy, resp. práca s hudbou,

-technická a charakterová úroveň interpretácie /hudobno-pohybová  pripravenosť, výrazové  schopnosti, prirodzenosť prejavu a pod./,

-výtvarné dotvorenie vystúpenia /kostýmy, scéna, rekvizity,  svetelná réžia a pod./,

-celková umelecká hodnota a výchovný význam vystúpenia z  hľadiska zákonov estetiky a etiky.

 

OCENENIA:

            Diplomy za víťazné ocenenie v  zlatom, striebornom a bronzovom pásme v každej kategórii. Rôzne motivačné ocenenia poroty za tvorivosť a nápaditosť súťažiacich (napr. za celkový prínos, výber a spracovanie námetu, výber hudobnej predlohy, celkový umelecký dojem, za choreografiu, za výborný umelecký prejav, úspešné účinkovanie, atď.). Odborná porota môže udeliť aj  „Hlavnú cenu“ a cenu „Laureát súťaže, ako aj „Cenu poroty“. Víťazi postupujú na celoštátny festival Deň tanca 2016 dňa 10. Mája 2016 v Žiari nad Hronom.

 

HUDOBNÉ NAHRÁVKY:

-možno použiť CD, MD, nahrávky,

-nosič musí byť označený názvom súboru, názov choreografie a kategórie.

 

ÚČASTNÍCKY POPLATOK - ŠTARTOVNÉ:

v zmysle Smernice o poplatkoch za vlastné výkony zo dňa 18.1.2010 a zákona NR SR č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy  a zmene a doplnení zákonov § 26 ods. 1 a Koncepcie novej štruktúry siete regionálnych kultúrnych zariadení zriadených PSK v Prešove zo dňa 14.10.2004 :

Jednotlivci  -  1,- €   / každé sólo  1,- € -,  duo 2,- € - /

Malá choreografia /3-10 členov/ :  7,-  €  

Veľká choreografia /11-25/: 8,-  €   

 

ÚHRADA NÁKLADOV:

            Zúčastnené kolektívy sa na festivale zúčastňujú na vlastné náklady, organizátori zabezpečujú a hradia náklady odbornej poroty, technické a organizačné zabezpečenie.

 

PREDBEŽNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM:

7.30 – 9.45 hod. technicko - priestorové skúšky

10.00 – 12.00 hod. realizácia festivalu

12.30 – 14.00 hod. odborný a rozborový seminár

 

ZASLANIE PRIHLÁŠOK: Vyplnené prihlášky je potrebné zaslať najneskôr do 30. marca  2016 na  E-mail: osvetapp@stonline.sk,

alebo na  adresu : Podtatranské osvetové stredisko,

                              Sobotské námestie 1729/4,

                              058 01 Poprad

 

Prihlášky zaslané po tomto termíne nebudú akceptované !

Za bezpečnosť detí zodpovedá vysielajúca organizácia a pedagóg tanečného súboru !!!

 

 

Spracoval: Juraj Švedlár,  garant podujatia,

                  č.t. 052 / 77 22 466, 0905 398 092

 

Podtatranské osvetové stredisko, Sobotské námestie 1729/4, 058 01 Poprad

 

Záväzná prihláška

DEŇ TANCA 2016

26.  – 28. apríla 2016

 Dom kultúry Svit

 

Názov kolektívu:  ........................................................................................................................

 

Adresa zriaďovateľa : ............................................................................  č.t. ...........................

 

Meno a adresa vedúceho : .....................................................................   č.t. ...........................

                                             ....................................................................

 

Stručná charakteristika kolektívu : ..........................................................................................

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Názov choreografie:  ..................................................................................................................

 

Stručná charakteristika choreografie:  ....................................................................................

.......................................................................................................................................................

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Autor choreografie: ....................................................................................................................

Rok vzniku: .......................... počet interpretov: ................................... čas trvania: .............

 

Veková kategória: * 6 - 8  rokov        * 9. – 11.rokov       * 12 – 14. rokov       * 15 – 18 rokov

 

Formácia:    * sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.! 

                         * malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !

                         * veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

 

Záujmové kategórie: *Tanečný klub v ZŠ     *Tanečný klub, alebo ZUŠ   

 

Prihlášku zašlite na adresu POS Poprad do  30. marca 2016!  Po tomto termíne nebudú prihlášky akceptované !

 

Upozornenie!   

Hudobné nahrávky:

možno použiť CD, MD  nahrávky,
nosič musí byť označený názvom súboru, názov choreografie a kategórie.

* čo sa nehodí prečiarknite!

 

                                                                                              ............................

                                                                                                 Podpis vedúceho


 

Deň tanca 2015

Výsledky
festivalu detského nefolklórneho tanca

DEŇ TANCA 29. a 30 . apríla  2015 DK Svit

 

Festival detského nefolklórneho tanca je vrcholnou súťažnou finálovou prehliadkou choreografickej tvorby kolektívov detského nefolklórneho tanca, realizovanou v divadelných podmienkach. Jeho poslaním je:

dokumentovať a evidovať úroveň tohto žánru v regióne
umožniť konfrontáciu tvorivých prístupov práce jednotlivých  kolektívov a autorov,
metodicky pomôcť autorom a kolektívom formou rozborov vystúpení  lektorským zborom,
prostredníctvom praktických seminárov priblížiť vedúcim rôzne  formy a metódy výchovy detského interpreta,
verejnou prezentáciou výsledkov práce najmä pre metodikov,  ďalších vedúcich, pedagógov a  choreografov, prispievať ku  všeobecnému zvýšeniu úrovne tohto tanečného žánru.

 

            Na festivale sa mohol zúčastniť detský kolektív nefolklórneho tanca so zameraním práce kolektívu a náplňou zodpovedajúcim podmienkam pre tento tanečný žáner. Choreografia nesmie byť staršia ako 2 roky a kolektív sa nemôže zúčastniť s vystúpením, s ktorým sa zúčastnil predchádzajúcich súťažiach.  Organizátori Podtatranské osvetové stredisko v Poprade a Mesto Svit sa už niekoľko rokov snaží podchytiť tvorivú činnosť pedagógov a vedúcich tanečných súborov, aby prejavili svoje schopnosti, talent a predstavy  a preniesli ich na scénu v podobe  tanečných kreácii  a pásiem vyjadrujúcich krásu pohybu a ladnosť tanca.  29. a 30. apríla súťažilo v Dome kultúry Svit cez 900 účinkujúcich, žiakov ZŠ, tanečných klubov a ZUŠ-iek v týchto vekových kategóriách:

Deti 1:   6 -8 rokov
Deti 2:   9 -11 rokov
Juniori: 12-14 rokov
Mládež: 15 -18 rokov

Najprv sa predviedli najmladší z kategórie Deti  od 6  do 8 rokov a to vo formáciách:

sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.!
malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !
veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Nasledovala staršia kategória detí 9 – 11 rokov a v piatok sa predstavili posledné dve kategórie juniorov a mládeže. Výkony tanečníkov hodnotila odborná porota v zložení Edita Barančíková Snina, Oľga Lukáčová  Humenné a Ingrid Lindemanová Poprad.  S kritériami hodnotenia :

výber a spracovanie námetu vzhľadom na vek, schopnosti a  možností detí,
výber hudobnej predlohy, resp. práca s hudbou,
technická a charakterová úroveň interpretácie /hudobno-pohybová  pripravenosť, výrazové  schopnosti, prirodzenosť prejavu a pod./,
výtvarné dotvorenie vystúpenia /kostýmy, scéna, rekvizity,  svetelná réžia a pod./,
celková umelecká hodnota a výchovný význam vystúpenia z  hľadiska zákonov estetiky a etiky.

 

Na základe zhliadnutých výkonov zhodnotila tanečníkov porota takto:

 

Deti 1:   6 -8 rokov

SÓLO, DUO -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

 

Strieborné pásmo:

CVČ Rakúsy s choreografiou  Leila

 

MALÁ CHOREOGRAFIA /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !

Bronzové pásmo:

TK Fatimka ZUŠ J. Poschla Prešov s  choreografiou  Orientálny vietor

TS Štýl Svit s  choreografiou Gumi, gumi

TK Fatimka ZUŠ J. Poschla Prešov s choreografiou  1000 a 1 noc

 

Strieborné pásmo

TŠC Tempo MŠK Kežmarok s choreografiou  Veselá Polka

Mažoretky CVČ Kežmarok s choreografiou  Girls party

     

Zlaté pásmo a cena:

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Nástenky

 

VEĽKÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

 

Bronzové pásmo

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou V cirkuse

TK Trend Poprad s choreografiou  T – rexíci keksíci

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Tam v Mexiku

TK Muchomurki MOK Nowy Targ s choreografiou Taniec z szalami  i wstaźkami

 

Strieborné pásmo:

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografieou Penguins family

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Carcoolky

Mažoretky CVČ Sp. Belá s choreografiou  Tanec s paličkou

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Samba de Brasil

 

Zlaté pásmo

 SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou „Červíčky z Jabĺčkova“

 

Zlaté pásmo a cena

SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou „Eskimáci, tučniaci, to sú skvelí parťáci“

         

 

 

 

 

 

 

Deti 2:   9 - 11 rokov

SÓLO , DUO-  s dĺžkou trvania do 2 min.!

Tanečné kluby v ZŠ

 

Zlaté pásmo

TK GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad  s choreografiou  Stars

TK CRAZY GIRLS ZŠ a MŠ Veľký Slavkov  s choreografiou  SWEET GIRL

 

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Bronzové pásmo

TK Fatimka ZUŠ J. Poschla Prešov s choreografiou  Vaneska a Paťka

 

Strieborné pásmo

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Klobúčnice z kraniny nekrajiny

TK Fatimka ZUŠ J. Poschla Prešov s choreografiou Dominika a Simonka

 

Zlaté pásmo

TS DOR.KA MŠK Podolinec s choreografiou  Ty a ja, ja a ty

 

MALÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 3 do10/ v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby v ZŠ

Bronzové pásmo

TK GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad s  choreografiou Merry Girls

 TK Alimah Fusion – Afroditky ZŠ Komenského Poprad  s choreografiou Príbeh zo Sahary

 

Strieborné pásmo

TK BATIS GROUPE ZŠ Batizovce s choreografiou Nočný úlet

TK Šikovníček ZŠ Dr. D. Fischera Kežmarok  s choreografiou  Labutie jazero

TK CRAZY GIRLS ZŠ a MŠ Veľký Slavkov  s choreografiou  Zoznámte sa na ulici

 

Zlaté pásmo

TK CRAZY GIRLS ZŠ a MŠ Veľký Slavkov  s choreografiou  Tanec dievčat

 

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Zlaté pásmo

TS DOR.KA MŠK Podolinec s choreografiou  Chilli

TS DOR.KA MŠK Podolinec  s choreografiou  Ruská Máša

 

Strieborné pásmo

SZUŠ Rosnička  Červený Kláštor prac. Plaveč s choreografiou  Rokfortská škola mágie

Mažoretky CVČ Sp. Belá s choreografiou  Fialky

TK Biedroneczki MOK Nowý Targ s choreografiou Taniec z obreczami

 

Bronzové pásmo

SZUŠ Rosnička  Červený Kláštor s choreografiou Hráme sa na bubnovanie

TK Fatimka ZUŠ J. Poschla Prešov s choreografiou  Vejáre s krídlami

TŠC Tempo MŠK Kežmarok s choreografiou  MYSTERIOOS BOY

 

 

 

VEĽKÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby v ZŠ

Strieborné pásmo

ZŠ s MŠ Koperníkova Matejovce s  choreografiou Kovbojky

 

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Bronzové pásmo

TS BOW ZUŠ pri Spojená škola Letná Poprad s choreografiou Love never fetl so good

TK Biedroneczki 2 MOK Nowý Targ s choreografiou Taniec ze wstaźkami

 

Strieborné pásmo

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Medzi nami dievčatami

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou 90 roky

 

Zlaté pásmo

SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou „Stratená Guliverová minca“

SZUŠ Rosnička Červený Kláštor, elokované pracovisko: Spišské Bystré s choreografiou: ,,Pozor zákruta!“

TK Trend Poprad  s choreografiou V zajatí ľadu

SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou „Cieľová rovinka“

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou  Snehulienka a 11 trpaslíkov

 

Zlaté pásmo a cena

TK BOW Spojená škola Letná Poprad s choreografiou: List

 

Juniori:   12 - 14 rokov

SÓLO, DUO -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

Tanečné kluby v ZŠ

 

Strieborné pásmo

TK GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad s choreografiou  BADA BENG

TK CRAZY GIRLS ZŠ a MŠ Veľký Slavkov s choreografiou  Come Back

 

Zlaté pásmo         

TK GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad s choreografiou  COLA OLÉ

 

Juniori: 12 -14 rokov

SÓLO, DUO -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Bronzové pásmo

CVČ Rakúsy s choreografiou Samba light

TS DOR.KA MŠK Podolinec s choreografiou  Mama mia

 

Strieborné pásmo

 TK Fatimka ZUŠ J. Poschla Prešov s  choreografiou  Peťka a Larka

 

Zlaté pásmo

 TS DOR.KA MŠK Podolinec  s choreografiou  Večerná balada

TK Fatimka ZUŠ J. Poschla Prešov s choreografiou Soňka v Indii

TK Fatimka ZUŠ J. Poschla Prešov s choreografiou  Larka Raks Sharkí

 

Zlaté pásmo a cena

SZUŠ Rosnička Červený Kláštor, elokované pracovisko: Spišské Bystré s choreografiou ,,Keby som bola...“

 

MALÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 3 do 10/ v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Bronzové pásmo

TK Marionetki 2 MOK Nowý Targ s choreografiou Taniec z pilkami

Mažoretky CVČ Sp. Belá s choreografiou  Elegantné rokerky

TK Army Girls CVČ A.Krajčíka Podolínec  s  choreografiou  Love move

TK Drago Dancer Kremnica s choreografiou  Drago Dancer

 

Strieborné pásmo

TK Fatimka ZUŠ J. Poschla Prešov s choreografiou  Krídla bohyne ISIS

 ZUŠ Štefanikova ul. Poprad s choreografiou All that Jazz

TŠC Tempo MŠK Kežmarok s choreografiou  Chacha je super

SZUŠ Rosnička Červený Kláštor, elokované pracovisko: Spišské Bystré s choreografiou  ,,U got me up“

ZUŠ Štefanikova ul. Ľubica s choreografiou  Rhytm Dance

ZUŠ Spišské Podhradie s choreografiou RONDO

TŠC Tempo MŠK Kežmarok s  choreografiou Valčík pre juniorov

TK Fatimka ZUŠ J. Poschla Prešov s choreografiou  Orientálny valčík

 

 

Zlaté pásmo

TS DOR.KA MŠK Podolinec s choreografiou  Milujem Slovensko

 

Zlaté pásmo a cena

ZUŠ Štefanikova ul. Ľubica s choreografiou Little b.girls

 

Tanečné kluby v  ZŠ

Bronzové pásmo

 CVČ pri ZŠ Podolínec s choreografiou  Zuzulienka

CVČ pri ZŠ Podolínec s choreografiou  Lucki dance

 

Strieborné pásmo

TK GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad s  choreografiou COLORIT

 

Zlaté pásmo

TK GY-TA ZŠ Dostojevského Poprad s choreografiou Wonderful Day

 

VEĽKÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Bronzové pásmo

TK Marionetki 1 MOK Nowý Targ s choreografiou Taniec z wstaźkami

 

Strieborné pásmo

TK BOW ZUŠ pri Spojená škola Letná Poprad s  choreografiou Like a Dolly

TK BOW ZUŠ pri  Spojená škola Letná Poprad  s choreografiou The Avengeresses

 

 

Zlaté pásmo

SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou  „Vývoj nezastavíš“

SZUŠ Rosnička Červený Kláštor, elokované pracovisko: Spišské Bystré s choreografiou ,,Soul“

SZUŠ Rosnička Červený Kláštor, elokované pracovisko: Spišské Bystré s choreografiou ,,Intéressant“

 

 

 

Zlaté pásmo a cena

SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou „Noty“

 

Mládež:   15 - 18 rokov

SÓLO, DUO -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

Tanečné kluby v ZŠ a SŠ

Bronzové pásmo

TK CRAZY GIRLS ZŠ a MŠ Veľký Slavkov  s  choreografiou  Také sme

 

Strieborné pásmo

 SOŠ Svit s choreografiou  Dancebaton

 

Zlaté pásmo

SOŠ Svit s choreografiou Latino show

TK Gymplušák Poprad s choreografiou  V kroku tieňa

 

Zlaté pásmo a cena

TK Alimah Fusion – Afroditky ZŠ Komenského Poprad  s choreografiou Tanec páva

 

 

Tanečné kluby a  ZUŠ

Strieborné pásmo

 TS DOR.KA MŠK Podolinec  s choreografiou  Pekný deň

           

Bronzové pásmo

TŠC Tempo MŠK Kežmarok s choreografiou  DUO PALIČKOVÁ

 

 

Mládež:   15 - 18 rokov

MALÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 3 do 9/ v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby v ZŠ

 

Bronzové pásmo

TK CRAZY GIRLS ZŠ a MŠ Veľký Slavkov  s choreografiou  Už to vieme

 

Zlaté pásmo

TK Alimah Fusion – Afroditky ZŠ Komenského Poprad  s choreografiou  Dúhové jazero

 

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Bronzové pásmo

TK Army Girls CVČ A.Krajčíka Podolínec  s choreografiou  Bailando

 

 

Strieborné pásmo

CVČ Rakúsy s choreografiou  Florida mix

TK Army Girls CVČ A.Krajčíka Podolínec  s choreografiou  Power

MOK Nowý Targ s choreografiou  GORGONA  - UWOLNIENIE

 

Zlaté pásmo

TS BEE FUNNY SZUŠ Snina s choreografiou Copacabana - Swing

TŠC Tempo MŠK Kežmarok s  choreografie:  KAN - KAN

 

 

 

Zlaté pásmo a cena

TK Activ8 JUNIOR  Spišský Štiavnik s choreografiou  Hope never dies

TK Trend Poprad  s choreografiou Balans

TS BEE FUNNY SZUŠ Snina s choreografiou  Stoličky

 

Mládež:   15 - 18 rokov

VEĽKÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

 

Strieborné pásmo

 TK Arabeska MOK Nowý Targ s choreografiou  Tango piazzola

 

 

Zlaté pásmo

SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou „Skúška mikrofónu“

 

Zlaté pásmo a cena

SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou „Temný svet“

 

Juraj Švedlár, odborný garant podujatia, POS Poprad

****************************************************************************************************************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Deň tanca 2014

Vyhodnotenie

festivalu detského nefolklórneho tanca

DEŇ TANCA 2014

 

    

            Festival detského nefolklórneho tanca je vrcholnou súťažnou finálovou prehliadkou choreografickej tvorby kolektívov detského nefolklórneho tanca, realizovanou v divadelných podmienkach. Jeho poslaním je:

dokumentovať a evidovať úroveň tohto žánru v regióne
umožniť konfrontáciu tvorivých prístupov práce jednotlivých  kolektívov a autorov,
metodicky pomôcť autorom a kolektívom formou rozborov vystúpení  lektorským zborom,
prostredníctvom praktických seminárov priblížiť vedúcim rôzne  formy a metódy výchovy detského interpreta,
verejnou prezentáciou výsledkov práce najmä pre metodikov,  ďalších vedúcich, pedagógov a  choreografov, prispievať ku  všeobecnému zvýšeniu úrovne tohto tanečného žánru.

 

            Na festivale sa mohol zúčastniť detský kolektív nefolklórneho tanca so zameraním práce kolektívu a náplňou zodpovedajúcim podmienkam pre tento tanečný žáner. Choreografia nesmie byť staršia ako 2 roky a kolektív sa nemôže zúčastniť s vystúpením, s ktorým sa zúčastnil predchádzajúcich súťažiach.  Organizátori Podtatranské osvetové stredisko v Poprade a Mesto Svit sa už niekoľko rokov snaží podchytiť tvorivú činnosť pedagógov a vedúcich tanečných súborov, aby prejavili svoje schopnosti, talent a predstavy  a preniesli ich na scénu v podobe  tanečných kreácii  a pásiem vyjadrujúcich krásu pohybu a ladnosť tanca.  10. a 11. apríla súťažilo v Dome kultúry Svit okolo 700 účinkujúcich, žiakov ZŠ, tanečných klubov a ZUŠ-iek v týchto vekových kategóriách:

Deti 1:   6 -8 rokov
Deti 2:   9 -11 rokov
Juniori: 12-14 rokov
Mládež: 15 -18 rokov

Najprv sa predviedli najmladší z kategórie Deti  od 6  do 8 rokov a to vo formáciách:

sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.!
malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !
veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Nasledovala staršia kategória detí 9 – 11 rokov a v piatok sa predstavili posledné dve kategórie juniorov a mládeže. Výkony tanečníkov hodnotila odborná porota v zložení Iveta Višnevská  Trebišov, Oľga Lukáčová  Humenné, Ingrid Lindemanová Poprad a Vlasta Horňáková Svit.  S kritériami hodnotenia :

výber a spracovanie námetu vzhľadom na vek, schopnosti a  možností detí,
výber hudobnej predlohy, resp. práca s hudbou,
technická a charakterová úroveň interpretácie /hudobno-pohybová  pripravenosť, výrazové  schopnosti, prirodzenosť prejavu a pod./,
výtvarné dotvorenie vystúpenia /kostýmy, scéna, rekvizity,  svetelná réžia a pod./,
celková umelecká hodnota a výchovný význam vystúpenia z  hľadiska zákonov estetiky a etiky.

 

Na základe zhliadnutých výkonov zhodnotila tanečníkov porota takto:

 

Kategória Deti 1:  6 – 8 rokov:

Formácie sólo – duo tanečné kluby v ZŠ

Strieborné pásmo

TK Javor ZŠ Podolínec s choreografiou Viktorkina bábika

 

Kategória Deti 1:  6 – 8 rokov:

Formácie malá choreografia, tanečné kluby a ZUŠ

Strieborné pásmo

TŠC Tempo Kežmarok s choreografiou Kežmarské childrenky
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Texas

 

Kategória Deti 1:  6 – 8 rokov:

Formácie veľká choreografia, tanečné kluby a ZUŠ

Zlaté pásmo

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Minnie mouse
TK Trend Poprad s choreografiou Z rozprávky do rozprávky
SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou Myšacia pochúťka

Strieborné pásmo

SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou Lúč a kvapka, jahôdka je stále sladká
TK Krasnoludki MOK Nowý Targ s choreografiou Polka

Bronzové pásmo

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Šmolkovia
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Crazy town
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Myši, mačky a ich syr

 

Kategória Deti 2:  9 – 11 rokov:

Formácie sólo – duo tanečné kluby v ZŠ

Zlaté pásmo

ŠK GY- TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad s choreografiou Happy day

Strieborné pásmo

TK Javor ZŠ Podolínec s choreografiou Turecký pochod
ŠK GY- TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad s choreografiou Cililing

Bronzové pásmo

TK Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov s choreografiou Here we go
TK Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov s choreografiou I was here

 

Kategória Deti 2:  9 – 11 rokov:

Formácie sólo – duo tanečné kluby a ZUŠ

Zlaté pásmo

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Jabadabasúuu

Bronzové pásmo

TŠC Tempo Kežmarok s choreografiou Guantanamera chacha

 

Kategória Deti 2:  9 – 11 rokov:

Formácie malá choreografia tanečné kluby v ZŠ

Zlaté pásmo

ŠK GY- TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad s choreografiou Summer time

Strieborné pásmo

TK Javor ZŠ Podolínec s choreografiou Modrá lagúna
TK Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov s choreografiou Work and dance
ŠK GY- TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad s choreografiou Vôňa kvetou

Bronzové pásmo

TK Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov s choreografiou Go, go, go

 

Kategória Deti 2:  9 – 11 rokov:

Formácie malá choreografia tanečné kluby a ZUŠ

Strieborné pásmo

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Disco bábiky

Bronzové pásmo

SZUŠ Rosnička Vlkovce , Spišské Bystré s choreografiou Telephone
TŠC Tempo Kežmarok s choreografiou Luna do Brasil

 

Kategória Deti 2:  9 – 11 rokov:

Formácie veľká choreografia tanečné kluby a ZUŠ

Zlaté pásmo

SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou Príšerky očkaté
TK BOW SŠ Letná Poprad s choreografiou Na farebnej lúke
TK Trend Poprad s choreografiou Zahrajme sa

Strieborné pásmo

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Polícia

Bronzové pásmo

TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok s choreografiou Z Východnej dievčatá
TK Biedroneczki MOK Nowy Targ s choreografiou Taniec Wiegierski

 

Kategória Juniori:  12 – 14 rokov:

Formácie sólo – duo tanečné kluby v ZŠ

Zlaté pásmo

TK Bella Arabia OZ Poprad s choreografiou Layali
ŠK GY- TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad s choreografiou Romanca
TK Alimah ZŠ Komenského Poprad s choreografiou Hodvábny vietor

Strieborné pásmo

TK Alimah ZŠ Komenského Poprad s choreografiou Fusion dreams

Bronzové pásmo

TK Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov s choreografiou Music is our Weapon
TK Javor ZŠ Podolínec s choreografiou Let čmeliaka
TK Javor ZŠ Podolínec s choreografiou Asi – asi
ŠK GY- TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad s choreografiou Hip - Hop

 

Kategória Juniori:  12 – 14 rokov:

Formácie sólo – duo tanečné kluby a ZUŠ

Zlaté pásmo

TK ZUŠ Poprad  s choreografiou Kamoška do dažďa

Strieborné pásmo

SZUŠ Rosnička Vlkovce s choreografiou Toto je náš čas
ŠK GY- TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad s choreografiou Come on girls

Bronzové pásmo

SZUŠ Rosnička Vlkovce  s choreografiou Ukáž mi čo vieš

 

Kategória Juniori:  12 – 14 rokov:

Formácie malá choreografia tanečné kluby v ZŠ

Zlaté pásmo

ŠK GY- TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad s choreografiou Zuzulienka

 

Strieborné pásmo

ŠK GY- TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad s choreografiou Come on girls

Bronzové pásmo

TK Javor ZŠ Podolínec s choreografiou Posledný tanec

 

Kategória Juniori:  12 – 14 rokov:

Formácie malá choreografia tanečné kluby a ZUŠ

Zlaté pásmo

ZUŠ Štefanikova Poprad s choreografiou Lesné víly
SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou Mystérium

Strieborné pásmo

TK Stars pri CVČ Gen. Štefánika Kežmarok s choreografiou Mažoretky

Bronzové pásmo

SZUŠ Rosnička Vlkovce  s choreografiou Monsters dance

 

Kategória Juniori:  12 – 14 rokov:

Formácie veľká choreografia tanečné kluby v ZŠ

Zlaté pásmo

TK Javor ZŠ Podolínec s choreografiou Twist

Bronzové pásmo

TK ZŠ Mierova Svit s choreografiou Dancing Monsters

 

Kategória Juniori:  12 – 14 rokov:

Formácie veľká choreografia tanečné kluby a ZUŠ

Zlaté pásmo

TK Marionetki MOK Nowy Targ s choreografiou Intermezzo
SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou Dračie srdce

Strieborné pásmo

SZUŠ Rosnička Vlkovce  s choreografiou Be cool
TK Marionetki MOK Nowy Targ s choreografiou Airobik

Bronzové pásmo

SZUŠ Rosnička Vlkovce  s choreografiou Whatś up?

 

Kategória Mládež:  15 – 18 rokov:

Formácie sólo duo  tanečné kluby v ZŠ

Zlaté pásmo

TK Javor ZŠ Podolínec s choreografiou Dievča pre všetko

 

Kategória Mládež:  15 – 18 rokov:

Formácie sólo duo  tanečné kluby a ZUŠ

Zlaté pásmo

TK CVČ Rakúsy s choreografiou Vášeň so srdcom

Strieborné pásmo

SZUŠ Rosnička Vlkovce  s choreografiou Letś go!

Bronzové pásmo

SZUŠ Rosnička Vlkovce  s choreografiou Showtime
SZUŠ Rosnička Vlkovce  s choreografiou Keď chceme
 

Kategória Mládež:  15 – 18 rokov:

Formácie malá choreografia tanečné kluby v ZŠ

Bronzové pásmo

TK Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov s choreografiou Cesta za cieľom

 

Kategória Mládež:  15 – 18 rokov:

Formácie malá choreografia tanečné kluby a ZUŠ

Zlaté pásmo

TK Trend Poprad  s choreografiou Čiernobiela dúha

Strieborné pásmo

TK CVČ Rakúsy s choreografiou Naša pravlasť India
TK Arabeska MOK Nowy Targ s choreografiou Uklad taneczny
TK ENG Dancers CVČ P.Krajčíka Podolínec s choreografiou Boj o život
TK ZUŠ Štefaniková Poprad s choreografiou Dievčenské sny

Bronzové pásmo

TK CVČ Rakúsy s choreografiou Gitano
TK Mamba SZUŠ Rosnička Vlkovce s choreografiou Kuduro
TK Party tuta MOK Nowy Targ s choreografiou Kahoo
TK ENG Dancers CVČ P.Krajčíka Podolínec s choreografiou Free dance

Kategória Mládež:  15 – 18 rokov:

Formácie veľká choreografia tanečné kluby a ZUŠ

Zlaté pásmo

TK Arabeska MOK Nowy Targ s choreografiou Taniec wstaźek

 

Porota udelila za výnimočný výkon aj titul Laureát festivalu 2014  TK SZUŠ Fantázia Svit s choreografiou „Dračie srdce“

 

         Podujatie naplnilo myšlienku festivalu a vytvorilo podmienky na všestranný rozvoj tanečných  schopností detí. Môžeme konštatovať, že tanečné umenie našich detí je na veľmi dobrej úrovni,  a že i naďalej budeme rozvíjať túto schopnosť detí a ich pohybové nadanie. To je nutné aj z dôvodu dnešného sedavého spôsobu života našich detí. 

 

 

J. Švedlár, POS Poprad

 

 

*******************************************************************************************************************

 

Organizačné pokyny

festivalu detského nefolklórneho tanca

 

NÁZOV FESTIVALU:       DEŇ TANCA 2014

ORGANIZÁTORI:              Podtatranské osvetové stredisko Poprad

                                            Mestský úrad Svit, oddelenie kultúry

TERMÍN FESTIVALU:     10. apríl  2014

MIESTO FESTIVALU:     Dom kultúry  Svit

PREZENTÁCIA:  7.45 hod. vestibul DK Svit

Pri prezentácii skontrolovať a spresniť programové vystúpenia a zaplatiť štartovné v zmysle propozícií uverejnených aj na internete /www.osvetapoprad.sk/  vo výške:

Jednotlivci  -  1,- €  / každé sólo  1,- €,  duo 2,- € - /

Malá choreografia /3-10 členov/ :  7,-  € 

Veľká choreografia /11-25/: 8,-  €  

Zvukové nosiče odovzdať zvukárom . Každý zvukový záznam musí byť označený názvom kolektívu, názvom tanca a kategórie.

Každý vedúci dohodne  technické požiadavky   s technikou  o s o b n e  !

Reštaurácia domu kultúry ponúka stravovanie. V prípade záujmu kontaktujte pána Milana Prokopa č.t. 052/ 77 55 201052/ 77 55 201, alebo faxom č. 052/ 7888 731052/ 7888 731  mobil : 0904542 027, e- mail: restauracia@stonline.sk

Pani Gertrúda Scholtzová z Kežmarku zabezpečuje autobus. V prípade záujmu o dopravu volajte č.t. 0905 199 3130905 199 313, e-mail: tsctempokk@centrum.sk. Do e-mailu uveďte kontakt, aby Vás p. Scholtzová mohla kontaktovať! 

Náklady spojené s účasťou na festivale Deň tanca 2014  hradí vysielajúca organizácia !

7. 45. – 10.00 Priestorové a akustické skúšky

10.00 hod. Súťažné vystúpenia

 

FESTIVALOVÉ KATEGÓRIE:

 

Vekové kategórie:

Deti 1:   6 -8 rokov

Deti 2:   9 -11 rokov

 

Formácie:

sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !

veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

 

Deti 1:   6 -8 rokov

SÓLO, DUO -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

 

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Názov súboru: TK Brilant ZUŠ Petržalská  Kežmarok

Názov choreografie: Snehulienka

Autor: Bc. Daniela Háberová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   2  min.

Počet interpretov: 1

SÓLO, DUO -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

Tanečné kluby v ZŠ

Názov súboru: TK Javor ZŠ a MŠ Podolínec

Názov choreografie: Viktorkina bábika

Autor: Katarína Kolumberová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:   2  min.

Počet interpretov: 2

 

Deti 1:   6 -8 rokov

MALÁ CHOREOGRAFIA /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby a ZUŠ-ky

Názov súboru: TŠC Tempo MŠK Kežmarok

Názov choreografie:  KEŽMARSKÉ CHILDRENKY

Autor: Ing. Daniela Debreová

Rok vzniku: 2014

Čas trvania:      3  min.

Počet interpretov: 7

 

Názov súboru: TK Brilant ZUŠ Petržalská  Kežmarok

Názov choreografie: TEXAS

Autor: Bc. Daniela Háberová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   2  min.

Počet interpretov: 3

 

Deti 1:   6 -8 rokov

VEĽKÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie:  Lúč a kvapka, jahôdka je stále sladká

Autor: Jana Gregorová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   4,11   min.

Počet interpretov: 14

 

Názov súboru: TK Brilant ZUŠ Petržalská  Kežmarok

Názov choreografie:  MINNIE  MAUSE

Autor: Bc. Daniela Háberová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   3  min.

Počet interpretov: 12

 

Názov súboru: TK Brilant ZUŠ Petržalská  Kežmarok

Názov choreografie:  Šmolkovia

Autor: Bc. Daniela Háberová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:   2,30  min.

Počet interpretov: 22

 

Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie:  Myšacia pochúťka

Autor: Jana Gregorová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   3,52  min.

Počet interpretov: 19

 

Názov súboru: TK Brilant ZUŠ Petržalská  Kežmarok

Názov choreografie:  CRAZY TOWN

Autor: Bc. Daniela Háberová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   2,20  min.

Počet interpretov: 18

 

Názov súboru: TK Brilant ZUŠ Petržalská  Kežmarok

Názov choreografie:  Myši, mačky a ich syr

Autor: Bc. Simona Točeková

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   3  min.

Počet interpretov:

 

Deti 2:   9 -11 rokov

SÓLO, DUO -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

Tanečné kluby v ZŠ

 Názov súboru:  Tatiana Ovšonková, Katarína Gajdošová, TK Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov

Názov choreografie: HERE WE GO

Autor:  Veronika Stankovičová,

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  1,55     min.

Počet interpretov:  2

 

Názov súboru: ŠK GY-TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: HAPPY DAY

Autor: Júlia Mikšovská, Beáta Ješková

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 2    min.

Počet interpretov:  2

 

Názov súboru:  TK Javor ZŠ Podolínec

Názov choreografie: Turecký pochod

Autor:  Viktória Kubisová, Katarína Kulomberová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  1,40   min.

Počet interpretov: 1

 

Názov súboru:  Miriam Rindošová, Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov

Názov choreografie: I WAS HERE

Autor:  Lucia Birková

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  1,25     min.

Počet interpretov:  1

 

Názov súboru: ŠK GY-TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: CILILING

Autor: Júlia Mikšovská, Beáta Ješková

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 2    min.

Počet interpretov:  2

 

Názov súboru: TK Javor ZŠ a MŠ Podolínec

Názov choreografie: ASI -ASI

Autor: Katarína Kolumberová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:   1,40 min.

Počet interpretov: 2

 

Tanečné kluby a ZUŠ-ky

Názov súboru: TŠC Tempo MŠK Kežmarok

Názov choreografie:  GUANTANAMERA CHACHA

Autor: Gertrúda Scholtzová

Rok vzniku: 2014

Čas trvania:      1,5  min.

Počet interpretov: 2

 

Názov súboru: TK Brilant ZUŠ Petržalská  Kežmarok

Názov choreografie: JABADABADÚUU

Autor: Bc. Somona Točeková

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   2  min.

Počet interpretov: 2

 

Deti 2:   9 -11 rokov

MALÁ CHOREOGRAFIA /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby v ZŠ

Názov súboru:  TK Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov

Názov choreografie: GO, GO, GO

Autor:  Mgr. Viera Stankovičová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  2     min.

Počet interpretov: 8

 

Názov súboru:  TK Batis Group ZŠ Batizovce

Názov choreografie: INDIANEN DANS

Autor:  Janette Fabianová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  3,10     min.

Počet interpretov: 10

 

Názov súboru:  TK Javor ZŠ Podolínec

Názov choreografie: Modrá lagúna

Autor:  Katarína Kulomberová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  3     min.

Počet interpretov: 7

 

Názov súboru: ŠK GY-TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: SUMMER TIME

Autor: Júlia Mikšovská, Beáta Ješková

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 3   min.

Počet interpretov:  10

 

Názov súboru:  TK Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov

Názov choreografie: WORK AND DANCE

Autor:  Mgr. Viera Stankovičová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  2,12     min.

Počet interpretov: 8

 

a/ Názov súboru: ŠK GY-TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: Vôňa kvetov

Autor: Júlia Mikšovská, Beáta Ješková

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 3   min.

Počet interpretov:  10

 

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Názov súboru: TŠK Tempo MŠK Kežmarok

Názov choreografie: LUNA DO BRASIL

Autor: Gertrúda Scholtzová

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 3  min.

Počet interpretov: 8

 

Názov súboru: ENG DANCERS CVČ P.Krajčíka Podolinec

Názov choreografie: GOLD DANCE

Autor: Mária Hangorbadžová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:  3  min.

Počet interpretov: 3

 

Názov súboru: TK Brilant ZUŠ Petržalská  Kežmarok

Názov choreografie: Disco bábiky

Autor: Bc. Somona Točeková

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:  3  min.

Počet interpretov: 7

 

Deti 2:   9 -11 rokov

VEĽKÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

 

Tanečné kluby a ZUŠ-ky

 

Názov súboru: ZUŠ Štefanikova Poprad

Názov choreografie: Ó ŠATY!

Autor: Gabriela Alexová

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 3,30    min.

Počet interpretov:  15

 

Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie:  Príšerky očkaté

Autor: Jana Gregorová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   4,13   min.

Počet interpretov: 11

 

Názov súboru: TK Brilant ZUŠ Petržalská  Kežmarok

Názov choreografie: POLÍCIA

Autor: Bc. Somona Točeková

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   4  min.

Počet interpretov: 18

 

Názov súboru:  TK BOW  SŠ Letná Poprad

Názov choreografie:  Na farebnej lúke

Autor: Mariana Bodyová

Rok vzniku: 2014

Čas trvania:  3   min.

Počet interpretov: 16

 

Názov súboru:  SZUŠ Rosnička Vlkovce, Sp. Bystré

Názov choreografie:  Telephone

Autor: Mgr.art. Alexandra Fabryová Dis.art.

Rok vzniku:  2014

Čas trvania: 3,41    min.

Počet interpretov: 12

 

Názov súboru: TK Trend Poprad

Názov choreografie: Zahrajme sa

Autor: Paulina Knežníková

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:  2,40  min.

Počet interpretov: 22

 

Názov súboru: TK Brilant ZUŠ Petržalská  Kežmarok

Názov choreografie: Z Východnej dievčatá

Autor: Bc. Daniela Háberová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:  3,20  min.

Počet interpretov: 24

 

Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie:  Život má zelenú

Autor: Jana Gregorová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   4,20   min.

Počet interpretov: 25

 

                                                                             

 

TERMÍN FESTIVALU:     11. apríl  2014

 

 

Náklady spojené s účasťou na festivale Deň tanca 2014  hradí vysielajúca organizácia !

 

7. 45. – 10.00 Priestorové a akustické skúšky

10.00 hod. Súťažné vystúpenia

FESTIVALOVÉ KATEGÓRIE:

Vekové kategórie:

Juniori:   12 -14 rokov

Mládež:   15 -18 rokov

Formácie:

sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !

veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

 

Deti 1:   6 -8 rokov

VEĽKÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Názov súboru: TK KRASNOLUDKI MOK Nowy Targ

Názov choreografie: Polka

Autor: Barbara Seredyńska

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 2,10          min.

Počet interpretov:  15

 

Deti 2:   9 -11 rokov

VEĽKÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Názov súboru: TK BIEDRONECZKI MOK Nowy Targ

Názov choreografie: TANIEC WIEGIERSKI

Autor: Barbara Seredyńska

Rok vzniku: 2013

Čas trvania: 2,30          min.

Počet interpretov:  16

 

Juniori: 12 -14 rokov

SÓLO, DUO -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

Tanečné kolektívy zo ZŠ

Názov súboru:  Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov

Názov choreografie: Music is our Weapon

Autor:  Veronika Stankovičová, Lucia Birková

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  1,40     min.

Počet interpretov:  2

 

Názov súboru:  CVČ  Rakúsy

Názov choreografie:  Vášeň so srdcom

Autor: Vlado Mirga, Nikola Pištová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania: 2   min.

Počet interpretov: 2

 

Názov súboru: ŠK GY-TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: ?????

Autor: Júlia Mikšovská, Beáta Ješková

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 2    min.

Počet interpretov:  2

 

Názov súboru:  TK Javor ZŠ Podolínec

Názov choreografie: Let čmeliaka

Autor:  Katarína Kulomberová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:  1,40     min.

Počet interpretov: 1

 

Názov súboru: TK ALIMAH  ZŠ Komenského Poprad

Názov choreografie: Fusion dreams

Autor: Martina Gavalierová

Rok vzniku: 2013

Čas trvania: 2    min.

Počet interpretov:  2

 

Názov súboru:  TK Bella Arabia OZ Poprad 

Názov choreografie: Layali

Autor:  Ing. Linda Kolcunová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  2     min.

Počet interpretov: 1

 

Názov súboru: ŠK GY-TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: ?????

Autor: Júlia Mikšovská, Beáta Ješková

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 2    min.

Počet interpretov:  2

 

 

Názov súboru: ŠK GY-TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: HIP HOP  /Ema Čekovská/

Autor: Júlia Mikšovská, Beáta Ješková

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 2    min.

Počet interpretov:  2

 

10a.Názov súboru: TK ALIMAH  ZŠ Komenského Poprad

Názov choreografie: Hodvábny vietor

Autor:  Krišandová - Gavalierová,

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 2    min.

Počet interpretov:  1

 

Juniori: 12 -14 rokov ,Tanečné kluby a ZUŠ-ky

SÓLO, DUO -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

Názov súboru:  SZUŠ Rosnička Vlkovce

Názov choreografie: Ukáž mi čo vieš

Autor:  Ing. Martina Polanská

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  1,05   min.

Počet interpretov:  2

 

Názov súboru:  SZUŠ Rosnička Vlkovce

Názov choreografie: Toto je náš čas

Autor:  Ing. Martina Polanská

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  1,10   min.

Počet interpretov:  2

 

Názov súboru:  ZUŠ Poprad

Názov choreografie: Kamoška do dažďa

Autor:  Gabriela Alexová a interprétky

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:  1,45   min.

Počet interpretov:  2

Juniori: 12 -14 rokov

MALÁ CHOREOGRAFIA /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby v ZŠ

Názov súboru:  Romani star CVČ  Rakúsy

Názov choreografie:  Naša pravlasť india

Autor: Martin Mišalko

Rok vzniku:  2014

Čas trvania: 3,5  min.

Počet interpretov: 10

 

Názov súboru: ŠK GY-TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: COME ON GIRLS

Autor: Júlia Mikšovská, Beáta Ješková

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 3    min.

Počet interpretov: 7

 

Názov súboru:  TK Javor ZŠ Podolínec

Názov choreografie: Posledný tanec

Autor:  Katarína Kulomberová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  3     min.

Počet interpretov: 7

 

Názov súboru: ŠK GY-TA ZŠ a MŠ Dostojevského Poprad

Názov choreografie: RUN THE WORLD

Autor: Júlia Mikšovská, Beáta Ješková

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 3,30  min.

Počet interpretov:  7

 

Názov súboru: Romani star CVČ  Rakúsy

Názov choreografie:  Gitano

Autor: Martin Mišalko

Rok vzniku:  2014

Čas trvania: 3,5  min.

Počet interpretov: 10

 

Juniori: 12 -14 rokov

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Názov súboru:  SZUŠ Rosnička Vlkovce, Sp. Bystré

Názov choreografie:  Monsters dance

Autor: Mgr.art. Alexandra Fabryová Dis.art.

Rok vzniku:  2014

Čas trvania: 3,23    min.

Počet interpretov: 10

 

Názov súboru: TK MARIONETKI MOK Nowy Targ

Názov choreografie: INTERMEZZO

Autor: Barbara Seredyńska

Rok vzniku: 2013

Čas trvania: 2,50          min.

Počet interpretov:  10

 

Názov súboru: ZUŠ Štefanikova Poprad

Názov choreografie: LENSNÉ VÍLY

Autor: Gabriela Alexová

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 2,30    min.

Počet interpretov:  4

 

Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie:  Mystérium

Autor: Jana Gregorová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   4,25   min.

Počet interpretov: 9

 

 

a. Názov súboru: TK Stars CVČ Gen.Štefanika Kežmarok

Názov choreografie:  Mažoretky

Autor: Anna Naništová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   3,30   min.

Počet interpretov: 6

 

Juniori: 12 -14 rokov

VEĽKÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

         Tanečné kluby v ZŠ

Názov súboru:  TK Javor ZŠ Podolínec

Názov choreografie: TWIST

Autor:  Katarína Kulomberová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  4     min.

Počet interpretov: 12

Názov súboru: ZŠ Mierová Svit

Názov choreografie:  Dancing Monsters

Autor: Mgr. Jakubčáková, Mgr. Ondrušková, Ing.Oleárová

Rok vzniku: 2013

Čas trvania:  4,03  min.

Počet interpretov:  25

 

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Názov súboru:  SZUŠ Rosnička Vlkovce

 Názov choreografie: Be cool

            Autor:  Ing. Martina Polanská

            Rok vzniku:  2013

            Čas trvania:  3,15   min.

            Počet interpretov:  13

 

Názov súboru: SZUŠ Fantázia Svit

Názov choreografie:  Dračie srdce

Autor: Jana Gregorová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:   4,11   min.

Počet interpretov: 17

 

Názov súboru: TK Trend Poprad

Názov choreografie: V oblakoch

Autor: Paulina Knežníková

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:  3  min.

Počet interpretov: 17

 

Názov súboru: TK MARIONETKI MOK Nowy Targ

Názov choreografie: AIROBIK

Autor: Barbara Seredyńska

Rok vzniku: 2013

Čas trvania: 2,50          min.

Počet interpretov:  20

 

 

 

Názov súboru:  SZUŠ Rosnička Vlkovce

            Názov choreografie: Whatś up ?

            Autor:  Ing. Martina Polanská

            Rok vzniku:  2013

            Čas trvania:  3,05   min.

            Počet interpretov:  17

 

Mládež: 15 -18 rokov

Tanečné kluby a ZUŠ-ky

SÓLO, DUO -  s dĺžkou trvania do 2 min.!

Názov súboru:  SZUŠ Rosnička Vlkovce

Názov choreografie: Showtime

Autor:  Ing. Martina Polanská

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  1,40   min.

Počet interpretov:  2

 

Názov súboru:  SZUŠ Rosnička Vlkovce

Názov choreografie: Keď chceme

Autor:  Ing. Martina Polanská

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  2   min.

Počet interpretov:  2

 

Názov súboru:  SZUŠ Rosnička Vlkovce

Názov choreografie: let´s go!

Autor:  Ing. Martina Polanská

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  1,40   min.

Počet interpretov:  2

 

Tanečné kluby v ZŠ

Názov súboru:  TK Javor ZŠ Podolínec

Názov choreografie: Dievča pre všetko

Autor:  Katarína Zavadská, Katarína Kulomberová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  1,40     min.

Počet interpretov: 1

 

Mládež: 15 -18 rokov

MALÁ CHOREOGRAFIA /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby pri ZŠ

Názov súboru:  TK Crazy Girls ZŠ a MŠ Veľký Slavkov

Názov choreografie: Cesta za cieľom

Autor:  Karina Šteflová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  2,31          min.

Počet interpretov:  8

 

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Názov súboru:  TK Mamba , SZUŠ Rosnička, Vlkovce

Názov choreografie: Tanec KUDURO

Autor:  Anna Klempárová

Rok vzniku:  2013

Čas trvania:  5   min.

Počet interpretov:  6

 

Názov súboru: TK ARABESKA MOK Nowy Targ

Názov choreografie: UKLAD TANECZNY

Autor: Barbara Seredyńska

Rok vzniku: 2013

Čas trvania: 3,05    min.

Počet interpretov:  10

 

Názov súboru: ENG DANCERS CVČ P. Krajčíka Podolinec

Názov choreografie: Boj o život

Autor: Mária Hangorbadžová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:  3,40  min.

Počet interpretov: 6

 

Názov súboru: TK Trend Poprad

Názov choreografie: Čiernobiela dúha

Autor: Paulina Knežníková

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:  2,40  min.

Počet interpretov: 6

 

Názov súboru:  TK „Party- Tura“ MOK Nowy Targ Poľsko

Názov choreografie: KAHOO

Autor:  Beata Korczak Kuzak

Rok vzniku:  2012

Čas trvania:  3,40  min.

Počet interpretov:  9

 

Názov súboru: ENG DANCERS CVČ P.Krajčíka Podolinec

Názov choreografie: Free Dance

Autor: Mária Hangorbadžová

Rok vzniku:  2014

Čas trvania:  3  min.

Počet interpretov: 3

 

Mládež: 15 -18 rokov

VEĽKÁ CHOREOGRAFIA / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Tanečné kluby a ZUŠ –ky

Názov súboru: ZUŠ Štefanikova Poprad

Názov choreografie: DVIEVČENSKÉ SNY

Autor: Gabriela Alexová

Rok vzniku: 2014

Čas trvania: 3,30    min.

Počet interpretov:  11

 

Názov súboru: TK ARABESKA MOK Nowy Targ

Názov choreografie: Taniec Wstaźek

Autor: Barbara Seredyńska

Rok vzniku: 2013

Čas trvania: 2,30          min.

Počet interpretov:  14

                                                                                                     Zmena programu vyhradená!

 


 

Deň tanca 2014 - propozície

 

PROPOZÍCIE
FESTIVALU DETSKÉHO NEFOLKLÓRNEHO TANCA


NÁZOV FESTIVALU:  DEŇ TANCA 2014
ORGANIZÁTORI:      Podtatranské osvetové stredisko Poprad
                              Mestský úrad Svit, oddelenie kultúry
TERMÍN FESTIVALU:  10. -11. apríl  2014
MIESTO FESTIVALU:   Dom kultúry  Svit
    
Festival detského nefolklórneho tanca je vrcholnou súťažnou finálovou prehliadkou choreografickej tvorby kolektívov detského nefolklórneho tanca, realizovanou v divadelných podmienkach.

POSLANIE FESTIVALU: 
- dokumentovať a evidovať úroveň tohto žánru v regióne
- umožniť konfrontáciu tvorivých prístupov práce jednotlivých  kolektívov a autorov,
- metodicky pomôcť autorom a kolektívom formou rozborov vystúpení  lektorským zborom,
- prostredníctvom praktických seminárov priblížiť vedúcim rôzne  formy a metódy výchovy detského interpreta,
- verejnou prezentáciou výsledkov práce najmä pre metodikov,  ďalších vedúcich, pedagógov a  choreografov, prispievať ku  všeobecnému zvýšeniu úrovne tohto tanečného žánru.

ÚČASTNÍCI FESTIVALU:
Na festivale sa môže zúčastniť detský kolektív nefolklórneho tanca so zameraním práce kolektívu a náplňou zodpovedajúcim podmienkam pre tento tanečný žáner. Choreografia nesmie byť staršia ako 2 roky a kolektív sa nemôže zúčastniť s vystúpením, s ktorým sa zúčastnil predchádzajúcich súťažiach.

FESTIVALOVÉ KATEGÓRIE:
Vekové kategórie:
Deti 1:   6 -8 rokov
Deti 2:   9 -11 rokov
Juniori: 12-14 rokov
Mládež: 15 -18 rokov
Formácie:
1. sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.!
2. malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !
3. veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !
Záujmové kategórie:
1. Tanečné kluby v ZŠ
2. Tanečné kluby a ZUŠ –ky

POROTA PRE TANEČNÚ SÚTAŽ  bude včas uvedená, budú ju tvoriť profesionálni taneční pedagógovia a umelci.

KRITÉRIA HODNOTENIA:
- výber a spracovanie námetu vzhľadom na vek, schopnosti a  možností detí,
- výber hudobnej predlohy, resp. práca s hudbou,
- technická a charakterová úroveň interpretácie /hudobno-pohybová  pripravenosť, výrazové  schopnosti, prirodzenosť prejavu a pod./,
- výtvarné dotvorenie vystúpenia /kostýmy, scéna, rekvizity,  svetelná réžia a pod./,
- celková umelecká hodnota a výchovný význam vystúpenia z  hľadiska zákonov estetiky a etiky.

OCENENIA:
Diplomy za víťazné ocenenie v  zlatom, striebornom a bronzovom pásme v každej kategórii. Rôzne motivačné ocenenia poroty za tvorivosť a nápaditosť súťažiacich (napr. za celkový prínos, výber a spracovanie námetu, výber hudobnej predlohy, celkový umelecký dojem, za choreografiu, za výborný umelecký prejav, úspešné účinkovanie, atď.). Odborná porota môže udeliť aj  „Hlavnú cenu“ a cenu „Laureát súťaže, ako aj „Cenu poroty“ v prípade ak sa v tanečnej disciplíne prihlási menej ako 3 tanečné  skupiny a tá sa nebude môcť spojiť s ostatnými.

HUDOBNÉ NAHRÁVKY:
- možno použiť CD, MD, nahrávky,
- nosič musí byť označený názvom súboru, názov choreografie a kategórie.

ÚČASTNÍCKY POPLATOK - ŠTARTOVNÉ:
v zmysle Smernice o poplatkoch za vlastné výkony zo dňa 18.1.2010 a zákona NR SR č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy  a zmene a doplnení zákonov § 26 ods. 1 a Koncepcie novej štruktúry siete regionálnych kultúrnych zariadení zriadených PSK v Prešove zo dňa 14.10.2004 :
Jednotlivci  -  1,- €   / každé sólo  1,- € -,  duo 2,- € - /
Malá choreografia /3-10 členov/ :  7,-  € 
Veľká choreografia /11-25/: 8,-  €  

ÚHRADA NÁKLADOV:
Zúčastnené kolektívy sa na festivale zúčastňujú na vlastné náklady, organizátori zabezpečujú a hradia náklady odbornej poroty, technické a organizačné zabezpečenie.

PREDBEŽNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM:
7.30 – 9.45 hod. technicko - priestorové skúšky
10.00 – 12.00 hod. realizácia festivalu
12.30 – 14.00 hod. odborný a rozborový seminár

ZASLANIE PRIHLÁŠOK: Vyplnené prihlášky je potrebné zaslať najneskôr do 10. Marca  2014 na  E-mail: osvetapp@stonline.sk,
alebo na  adresu : Podtatranské osvetové stredisko,
                              Sobotské námestie 1729/4,
                              058 01 Poprad

Prihlášky zaslané po tomto termíne nebudú akceptované !
Za bezpečnosť detí zodpovedá vysielajúca organizácia a pedagóg tanečného súboru !!!


Spracoval: Juraj Švedlár,  garant podujatia,
                  č.t. 052 / 77 22 466052 / 77 22 466, 0905 398 0920905 398 092
Podtatranské osvetové stredisko, Sobotské námestie 1729/4, 058 01 Poprad

 

*******************

Záväzná prihláška
DEŇ TANCA 2014
10.  – 11. apríla 2014
Dom kultúry Svit

 

Názov kolektívu:  ........................................................................................................................

Adresa zriaďovateľa : ............................................................................  č.t. ...........................

Meno a adresa vedúceho : .....................................................................   č.t. ...........................
            

Stručná charakteristika kolektívu : ..........................................................................................
........................................................................................................................................................

Názov choreografie:  ..................................................................................................................

Stručná charakteristika choreografie:  ....................................................................................
.......................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
Autor choreografie: ....................................................................................................................
Rok vzniku: .......................... počet interpretov: ................................... čas trvania: .............

Veková kategória: * 6 - 8  rokov        * 9. – 11.rokov       * 12 – 14. rokov       * 15 – 18 rokov

Formácia:    * sólo, duo -  s dĺžkou trvania do 2 min.! 
                         * malá choreografia /s počtom členov od 3 do 10/  v trvaní do 5 min. !
                         * veľká choreografia / s počtom členov 11 do 25/ v trvaní do 5 min. !

Záujmové kategórie: *Tanečný klub v ZŠ     *Tanečný klub, alebo ZUŠ   

Prihlášku zašlite na adresu POS Poprad do  10. marca 2014!  Po tomto termíne nebudú prihlášky akceptované !

Upozornenie!   
Hudobné nahrávky:
- možno použiť CD, MD  nahrávky,
- nosič musí byť označený názvom súboru, názov choreografie a kategórie.
* čo sa nehodí prečiarknite!

                                                                                                                    ............................
                                                                                                                       Podpis ved.

 

 

 

***************************

VYHODNOTENIE


FESTIVAL - U    DETSKÉHO NEFOLKLÓRNEHO TANCA
DEŇ TANCA 2013

18.-19.apríl 2013 DS Svit

 


Deti 1:   6 -8 rokov
Tanečné kluby a ZUŠ –ky
Zlaté pásmo - laureát
SZUŠ Fantázia Svit , „Sladké bzúúm“

Zlaté pásmo
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok,  „Baletka“
TK Krasnoludki MOK Nowy Targ, „Uklad z obreczami“
TS BOW SŠ Poprad, „ Sladké jabĺčka“

Strieborné pásmo
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok, „Barbie“
SZUŠ Fantázia Svit ,  „Úúú, bejbe, bejbe“

Bronzové pásmo
TS Štýl  Svit,  „Improvizácia“
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok, „Stars“
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok , „Cesta na Hawai“
TK Muchomorki MOK Nowy Targ, „Holly Dolly“
TK Muchomorki MOK Nowy Targ, „Uklad z pilkami“
TK Trend Poprad, „Call me baby“

Deti 1:   6 -8 rokov
Tanečné kluby v ZŠ
Bronzové pásmo
TK Hviezdičky ZŠ s MŠ Št.Nahalku Liptovská Teplička, „ Bobík“

  Deti 2:   9 -11 rokov
Tanečné kluby v ZŠ
Zlaté pásmo - laureát
ŠK GY-TA Poprad ,  „Juniori VOULEZ VOUS“

Zlaté pásmo
ŠK GY-TA Poprad, „SVITANIE“
TK JAVOR   ZŠ a MŠ Podolinec, „Namornícke duo“
TK JAVOR ZŠ a MŠ Podolínec ,  „LA MUSICA ESPAGNA“
TK JAVOR ZŠ a MŠ Podolínec , „Cha-cha pre mažoretky“

Strieborné pásmo
TK CRAZY GIRLS   ZŠ s MŠ Veľký Slavkov, „CUTE GIRL“
TK pri ZŠ Nižná brána Kežmarok , „Childrenky“
ŠK GY-TA Poprad , „BARA BARA BERE BERE“

Bronzové pásmo
TK CRAZY GIRLS   ZŠ s MŠ Veľký Slavkov, „Niekde v snoch“
TK Batizgroup ZŠ Batizovce , „Anjel“
TK CRAZY GIRLS   ZŠ s MŠ Veľký Slavkov, „ Arabic dance“
TK Batizgroup ZŠ Batizovc, „Pirátky“


Tanečné kluby a ZUŠ –ky
Zlaté pásmo - laureát
TK pri CVČ Rakúsy, „Malá čarodejnica“
SZUŠ Fantázia Svit, „Agua-žabka“
SZUŠ Fantázia Svit ,  „Zabočte doľava prichádza oprava“

Zlaté pásmo
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok, „Ako sa rodia gentlemani“
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok, „Kominár“
TK Trend Poprad , „Pre radosť“
SZUŠ Fantázia Svit , „Máte právo nevypovedať“
TS BOW SŠ Poprad ,   „TAJOMNÝ SVET“

Strieborné pásmo
SZUŠ Fantázia Svit, „Uletené“
SZUŠ Fantázia Svit,  „Love story“
TŠK Tempo Kežmarok ,  „Polka – Valčík“
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok, „Egypťanky“
TK Sreberka MOK Nowy Targ, „ Uklad taneczno – akrobatyczny“
TK Biedroneczki  2 MOK Nowy Targ ,  „Taniec Biedroneczek“
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok ,  „Rýchlo a zbesilo“
TK Brilant ZUŠ Petržalská Kežmarok ,  „Také malé strigy“

Bronzové pásmo
TK Sreberka MOK Nowy Targ, „Uklad taneczny 2“
TK Biedroneczki MOK Nowy Targ , „Taniec z miotelkami“
TS BOW SŠ Poprad ,  „Happy, mesto v pohybe“

Juniori: 12 -14 rokov
Tanečné kluby v ZŠ
Zlaté pásmo - laureát
ŠK GY-TA Poprad ,  „PRIMAVERA“

Zlaté pásmo
TK Alimah – Junior ZŠ a MŠ Komenského Poprad , „Dva závoje“
TK JAVOR ZŠ a MŠ Podolínec , „Merci“
TK Alimah – Junior ZŠ a MŠ Komenského Poprad ,   „Arabo – flamengo“
TK Dirty dancers  ZŠ s MŠ Št.Nahalku Liptovská Teplička,  „Hriešny tanec“

Strieborné pásmo
TK JAVOR ZŠ a MŠ Podolínec ,  „Čarovná Manuela“
TK JAVOR ZŠ a MŠ Podolínec ,  „Maďarský tanec“
ŠK GY-TA Poprad ,  „BEZVA DEŇ“
TK JAVOR ZŠ a MŠ Podolínec , „Pozvánka do Ria“

Bronzové pásmo
TK Hip - Hop girls ZŠ s MŠ Št.Nahalku Liptovská Teplička ,  „Mixture“
TK CRAZY GIRLS   ZŠ s MŠ Veľký Slavkov,   „Dreams Sweet Girls“
TK Workers ZŠ s MŠ Št.Nahalku Liptovská Teplička , „Aj takto sa dá pracovať“

Tanečné kluby a ZUŠ –ky
Zlaté pásmo - laureát
TK pri CVČ Rakúsy , „Pokušenie“
SZUŠ Fantázia Svit ,  „Nespútané krídla“

Zlaté pásmo
TK Marionetki  MOK Nowy Targ, „Taniec Wegierski“
SZUŠ Rosnička Vlkovce, „Puto priateľstva“

Strieborné pásmo
TŠK Tempo Kežmarok ,  „Cha-cha“
SZUŠ Rosnička Vlkovce ,   „La vie á Paris“
SZUŠ Rosnička Vlkovce, „Sladký život školáčky“
SZUŠ Rosnička Vlkovce,  „Na mori“

Bronzové pásmo
TS Štýl Svit ,  „ISIS“
TS Štýl Svit ,  „Ranená labuť“
TS Štýl Svit , „Ohnivá vášeň“


Mládež: 15 -18 rokov
Tanečné kluby v ZŠ
Zlaté pásmo
TK CRAZY GIRLS   ZŠ s MŠ Veľký Slavkov,  „NEW DAY“

Strieborné pásmo
TK CRAZY GIRLS   ZŠ s MŠ Veľký Slavkov ,  „CHILL OUT“

Bronzové pásmo
TK CRAZY GIRLS   ZŠ s MŠ Veľký Slavkov, „V zajatí tanca“
TK CRAZY GIRLS   ZŠ s MŠ Veľký Slavkov, „STREET GIRLS“
TK CRAZY GIRLS   ZŠ s MŠ Veľký Slavkov,  „BEAT UP STREET“

Tanečné kluby a ZUŠ –ky
Zlaté pásmo - laureát
SZUŠ Fantázia Svit ,  „ Varieté “

Zlaté pásmo
TK Arabeska MOK Nowy Targ,  „Szale i Wstaźki“
TK Arabeska MOK Nowy Targ,   „Koty“
TK Trend Poprad, „Niet kam ujsť“
SZUŠ Fantázia Svit,  „ Matkine slzy “
SZUŠ Fantázia Svit ,  „ Objatie “

Strieborné pásmo
TŠK Tempo Kežmarok , „Latino“
TK Deathly CVČ Podolinec,  ,,Revive“

Spracoval: J. Švedlár, POS Poprad

 


 

Tanec

1
2

 


5539899

Úvodná stránka