Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Podtatranské osvetové stredisko v Poprade - Kultúrne osvetové stredisko

Plenér Tibora Bartfaya

Dotyky s umením 2015

Podtatranské osvetové stredisko v pôsobnosti PSK v dňoch 12.-16.10.2015 zrealizovalo projekt - umelecký plenér Dotyky s umením akademického sochára Tibora Bartfaya.

 

Podtatranské osvetové stredisko v Poprade pri realizácii spolupracovalo so študentkami 4. ročníka Strednej umeleckej školy v Kežmarku . 

 

Miesto aj termín realizácie daného workshopu boli prispôsobené podmienkam a možnostiam vybranej školy a študentov v  školskom roku 2015/2016. Počas týždenného tvorivého plenéra  sa vybraní mladí talentovaní študenti umelci podtatranského regiónu  - študenti ŠUŠ Kežmarok v tvorivých stretnutiach mali možnosť  dotknúť výtvarnej tvorby s dlhoročnou profesionálnou skúsenosťami odbornou lektorkou : akad.maliarkou Evou Končekovou , rozšírili si svoje schopnosti uplatniť svoj talent a výtvarné cítenie v práci  v grafike, maľbe akrylovými farbami,  kresbe pastelom, kolorovanej koláže. Účastníci plenéra pracovali v exteriéroch podhoria Vysokých Tatier a v interiéroch zimnej záhrady penzionu CIN CIN. Plenér sa musel prispôsobiť aktuálnemu počasiu.  Hlavným prínosom pre oblasť výtvarníctva   v záujmovej a umeleckej činnosti bol odborný rast talentovaných študentov umeleckých škôl  , ich zdokonaľovanie pri konzultáciách a odborných korekciách s lektorkou plenéra -  profesionálnou výtvarníčkou. Príjemným a vítaným spestrením pre účastníkov plenéra bola tvorba koláže – ako obľúbenej techniky maestra Bartfaya.

 

Téma: krajina, príroda  s historickými dominantami danej lokality

Výstup projektu:  výtvarné práce vystavené v priestoroch SUŠ Kežmarok a vo výstavných priestoroch Podtatranského osvetového strediska v roku 2016.

Projekt bol realizovaný aj s finančným príspevkom Ministerstva kultúry SR. 

 

 

V Poprade 19.10 2015                                            

Vladimír Vlado

odborný pracovník POS PP


 


7285522

Úvodná stránka