Okresné kolo súťaže v umeleckom prednese pre Základné školy, Stredné školy, Základné umelecké školy okresu Poprad.
SÚŤAŽNÉ KATEGÓRIE
I. kategória: žiaci 2.-4. ročníka Základných škôl
II. kategória: žiaci 5.-6. ročníka Základných škôl
III. kategória: žiaci 7.-9. ročníka Základných škôl
IV. kategoria: žiaci 1.-3. ročníka Stredných škôl
súťaží sa v umeleckom prednese poézie, prózy
PROPOZÍCIE SÚŤAŽE TU !
8. apríl 2024
KDE? priestory Podtatranskej knižnice v Poprade
Vyhlasovateľ a odborný garant: Národné osvetové centrum v Bratislave
Hlavný organizátor: Podtatranské osvetové stredisko v Poprade
Spoluorganizátor: Mesto Poprad, odbor školstva, mládeže a športu, Podtatranská knižnica v Poprade
70 súťažiacich hodnotila 9 členná porota v zložení:
I. kategória a II. kategória
Mgr. Zuzana Krupková
Mgr. Ľuda Szabová
Dana Liptáková
II. kategória a III. kategória
Mgr. Mária Cebulová
Mgr. Mária Muránska
Mgr. PhDr. Mária Pavlisová
IV. kategória
Mgr. Marcel Cebula
Mgr. Zuzana Hudáková
Mgr. Patrícia Demeterová
HODNOTENIE POROTY
doplníme
Porota rozhodla, na krajskom kole 70. Hviezdoslavov Kubín v Prešove
budú okres Poprad zastupovať
IV. kategória próza
Roman Thor Vítek, Spojená škola Letná Poprad
IV. kategória poézia
Peter Šaling, Stredná priemyselná škola techniky a dizajnu Poprad
III. kategória próza
Nina Černajová, Spojená škola Letná Poprad
III. kategória poézia
Martin Neupauer, Spojená škola Letná Poprad
II. kategória próza
Nela Neupauerová, Spojená škola Letná Poprad
návrh na postup Soňa Koláriková, Gymnázium, Kukučínova Poprad
II. kategória poézia
Mária Langová, Spojená škola Letná Poprad
I. kategória próza
Juraj Lačný, Spojená škola D. Tatarku, ZŠ Poprad
I. kategória poézia
Pavol Bartoš, Súkromná spojená škola Poprad
Postupujúcim na vyššiu súťaž zo srdca gratulujeme a všetkým súťažiacim ďakujeme umelecký dojem a čas, ktorý venovali príprave na okresné kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy za okres Poprad
Na ďalších miestach v jednotlivých kategóriách sa umiestnili
IV. kat. poézia
2. miesto – Jana Šulíková
2. miesto – Ema Lapšanská
3. miesto – Ján Hradiský
IV. kat. próza
2. miesto – Simona Petrasová
2. miesto – Ester Vyhnalová
3. miesto – Dominik Dlugoš
3. miesto — Magdaléna Štinčíková
3. miesto – Perla Hozzová
III. kat. poézia
2. miesto – Mária Galková
2. miesto – Nina Macejková
3. miesto – Oliver Ondruš
3. miesto – Laura Kováčová
3. miesto – Martin Kocvár
III. kat. próza
2. miesto – Lilian Zemčáková
2. miesto – Ján Dratva
2. miesto – Matej Elias Evans
3. miesto – Laura Kubovová
II. kat. poézia
2. miesto – Grétka Bortolini
3. miesto – Elena Lučivjanská
3. miesto – Viktor Lucas Kováč
II. kat. próza
2. miesto s návrhom na postup – Soňa Koláriková
3. miesto – Adam Porada
3. miesto – Matej Murár
I. kat. poézia
2. miesto – Katarína Kiššová
3. miesto – Eliáš Kvasnica
I. kat. próza
2. miesto – Soňa Andrašová
2. miesto – Ján Šebest
3. miesto – Paulína Šimšaková
3. miesto – Katarína Dúbravská
Zuzana Barilová, ved. odd. ZUČ POS Poprad
zuzana.barilova@osvetapoprad.sk
0907 144 637